Druhý, ambientní singl z nového alba MITOCHONDRIAL SUN

Druhý, ambientní singl z nového alba MITOCHONDRIAL SUN

Niklas Bo Sundin, působící v kapele DARK TRANQUILLITY a LAETHORA, je také báječný grafik a ilustrátor, ale především skvělý kytarista a skladatel.
14. února příštího roku je zřejmě magickým datem, protože vyjde album i jeho novému sólovému projektu s názvem MITOCHONDRIAL SUN. Album ponese stejný název, čítá deset hudebních stop a vyjde u Italů Argonauta Records.

Projekt asi nejlépe vystihneme popisem, že se jedná o ambientní, relaxační zvukové kompozice v moderním elektronickém pojetí. Skladba je typická vrstvením, dobrou mixáží, nabalováním výrazů a tempa. Každý kousek alba je samostatný a nese v sobě jednoduché melodické linky, a to vše v rouchu melancholie. Vytyčené žánrové pole MITOCHONDRIAL SUN je tak dostatečně prostorným hřištěm, na kterém se Sundin může vyřádit a dát prostor různým výrazovým prostředkům a tendencím. Skvělé přitom je, že se na albu podílí i další člen DARK TRANQUILLITY, a to klávesák Martin Brändström. Dalším hostujícím, je 'talent a melodický půvab rezonující mezi strunami' - švédská cellistka Annika Blomfeldt.

Za sebe mohu doporučit první singl z alba s názvem "Nyaga" - videoklip pod odkazem.
My připojujeme níže horkou novinku, a to druhý vypuštěný singl "Celestial Animal".


 

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

Nový OTARGOS
novinka
18. septembra 2021
Nový song od CRADLE OF FILTH
novinka
16. septembra 2021
Tretí album AEPHANEMER
novinka
16. septembra 2021
Nový UNLEASHED
novinka
14. septembra 2021