Druhý, ambientní singl z nového alba MITOCHONDRIAL SUN

Druhý, ambientní singl z nového alba MITOCHONDRIAL SUN

Niklas Bo Sundin, působící v kapele DARK TRANQUILLITY a LAETHORA, je také báječný grafik a ilustrátor, ale především skvělý kytarista a skladatel.
14. února příštího roku je zřejmě magickým datem, protože vyjde album i jeho novému sólovému projektu s názvem MITOCHONDRIAL SUN. Album ponese stejný název, čítá deset hudebních stop a vyjde u Italů Argonauta Records.

Projekt asi nejlépe vystihneme popisem, že se jedná o ambientní, relaxační zvukové kompozice v moderním elektronickém pojetí. Skladba je typická vrstvením, dobrou mixáží, nabalováním výrazů a tempa. Každý kousek alba je samostatný a nese v sobě jednoduché melodické linky, a to vše v rouchu melancholie. Vytyčené žánrové pole MITOCHONDRIAL SUN je tak dostatečně prostorným hřištěm, na kterém se Sundin může vyřádit a dát prostor různým výrazovým prostředkům a tendencím. Skvělé přitom je, že se na albu podílí i další člen DARK TRANQUILLITY, a to klávesák Martin Brändström. Dalším hostujícím, je 'talent a melodický půvab rezonující mezi strunami' - švédská cellistka Annika Blomfeldt.

Za sebe mohu doporučit první singl z alba s názvem "Nyaga" - videoklip pod odkazem.
My připojujeme níže horkou novinku, a to druhý vypuštěný singl "Celestial Animal".


 

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

DARK TRANQUILLITY s ďalším videom
novinka
21. júla 2024
BRUTAL ASSAULT 27 zverejnil program
novinka
09. júla 2024
Nový singel SWALLOW THE SUN
novinka
03. júla 2024
CYNIC v Audiotree
novinka
26. júna 2024