Enter The Eternal Fire 5 uzavřel sestavu

Enter The Eternal Fire 5 uzavřel sestavu

Máme pro vás informace o posledních třech kapelách, které právě rozšířily řady vystupujících na letošním Enter The Eternal Fire Festu.

Je nám ctí přivítat ve Volyni zástupce australské metalové scény, thrashmetalovou úderku HIDDEN INTENT. Z takové dálky do Volyně ještě žádná skupina nedorazila - i když budeme počítat někdejší Open Hell Festy. Kapela z hlavního města Jižní Austrálie Adelaide existuje od roku 2011 a od začátku se věnuje thrash metalu v tradiční formě, což ostatně signalizuje sestava čítající tři členy. Ti se nezhlédli jen v jedné thrashové škole, ale inspiraci čerpají jak z Bay Area, tak z Německa - a výsledkem je energická muzika, ve které nechybí melodie ani pořádné nářezy. Australané mají kromě demosnímků a singlů na kontě dvě řadová alba, aktuální „Fear, Prey, Demise“ vyšlo loni u Scarlet Records.

STÍNY PLAMENŮ se v podzemí zjevují už více než dvacet let. Původně sólový projekt Lorda Morbivoda (TROLLECH, UMBRTKA, QUERCUS) postupně dorostl v plnohodnotnou kapelu, která má na kontě sedm dlouhohrajících a několik neřadových nahrávek. Zní z nich black metal čerpající z odkazu severských i tuzemských žánrových ikon, který doprovází originální textová složka věnující se zejména dění v kanalizačních stokách, do nichž hlavní protagonista umístil řadu svérázných postav i příběhů.

Jihočeši DESIRE FOR SORROW jsou stále bráni jako mladá kapela, ale oni letos slaví deset let existence. Start měli vskutku raketový, debutové album jim vyšlo jako příloha magazínu Pařát a následně vyhráli respektovanou soutěž MetalGate Massacre, načež se stali přírůstkem ve stáji nejagilnějšího českého metalového labelu MetalGate Records. Se svým melodickým black metalem objeli část Evropy i Mexiko a v daném ranku u nás patří mezi nejlepší, což potvrdili druhým albem „Visions“ v roce 2017.

Enter The Eternal Fire 5 se uskuteční 19.-20. 7. 2019 ve Volyni (areál koupaliště) v jižních Čechách.

Další potvrzené kapely:
AETERNUS (Norsko)
ENTHRONED (Belgie)
BLAZE OF PERDITION (Polsko)
ULTRA-VIOLENCE (Itálie)
THE STONE (Srbsko)
NERVOCHAOS (Brazílie)
+ MURDER (Srbsko), MARTYRIUM (Malta), BOUND TO PREVAIL (Malta), DEBUSTROL, SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, YTIVARG, BOHEMYST, DEPTHS ABOVE, DARK ANGELS

Vstupenky v třetí předprodejní vlně za cenu 590 Kč můžete objednávat na e-mailu info@etef.cz. Počet lístků je omezený, pokud chcete stihnout koupi za tuto výhodnou cenu, neváhejte.

Názory redakcie

Chýba názor redakcie