GOTHOOM 2018 skompletizoval svoj line-up

GOTHOOM 2018 skompletizoval svoj line-up

GOTHOOM Open Air Fest 2018 uzavírá soupisku kapel posledními čtyřmi jmény, které pocházejí z nedalekých končin a leží hluboko v undergroundových vodách. Jako už tradičně, i tentokrát se na pódiu objeví pořádající kapela DOOMAS se svým death/doom metalem.

Zajímavou akvizicí je potvrzená banda IN TWILIGHT'S EMBRACE, která na Gothoom přicestuje z Polska. Skupina je zajímavá svým žánrovým zařazením. Tito polští muzikanti začínali na melodickém death metalu/metalcoru, aby následně vsadili na brutálnější formu tohoto žánru a nyní hrají kvalitní melodic black metal. 

Z Česka přicestují death metalisté DYSANGELIUM se svým nášupem, který čerpá inspirace jak na severu, tak v USA.. 

Velmi zajímavou položkou v sestavě jsou irští ZHI-REN, protože ve svých řadách mají jednoho slovenského člena. Kapela se prezentuje extrémním metalovým šílenstvím, které rozbalí i na Gothoom 2018.

A na závěr přivítejte slovenské retro-thrashery ACID FORCE, kteří potěší všechny milovníky old-schoolu a ty, kterým nebude stačit náser od EXODUS.

Připomeneme si, co bylo potvrzeno před tím. Gothoom se ponese ve znamení Islandu. Svým disharmonickým syrovým prasáckým a temným black metalem areál pohřbí SVARTIDAUÐI. Je doplní ZHRINE se svým death/black metalem a klidnější post-rockoví SÓLSTAFIR. Na své si přijdou i milovníci spirituálních otázek. Do mystického závoje areál zahalí švýcarští SCHAMMASCH, kteří se se svým posledním počinem "The Maldoror Chants: Hermaphrodite" vydali na pouť rituálního ambientu. Rovněž vás pohltí Čeští INFERNO, kteří vás vypraví na cestu plnou temných pokřivených snů a deziluzí. Milovníci alternativního metalu si budou moci užít polské OBSCURE SPHINX, známé svou působivou show a drtivou hudbou. Z Německa přijali pozvání DARKENED NOCTURN SLAUGHTERCULT, kultovní kapela, která měla tu čest s Brutal Assaultem, nebo festivalem Hell Fast Attack a headlinerem Gothoomu bude americká thrashmetalová legenda EXODUS.

Dalšími vystupujícími jsou: VADERBLAZE OF PERDITION, ROOTTORTHARRY, CLOUDSLUNATIC GODS, MAAT, ENTRAILS, RAMCHAT, CTULU, BRUTE, JUST BEFORE DOWN a další. 

Více informací na FB události Oficiální web festivalu.

Zdroj: Gothoom Productions

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

Nový OTARGOS
novinka
18. septembra 2021
Nový song od CRADLE OF FILTH
novinka
16. septembra 2021
Tretí album AEPHANEMER
novinka
16. septembra 2021
Nový UNLEASHED
novinka
14. septembra 2021