INSOMNIUM se vrací do ČeskoSlovenska

INSOMNIUM se vrací do ČeskoSlovenska

Finští melodic death metaloví melancholici INSOMNIUM prodlužují úspěšné "Winter's Gate European Tour" druhým partem a již v březnu vyrážejí opět na cesty. Tentokrát obšťastní krom Prahy i Ostravu a Bratislavu.

V roce 1997 se ve finském Joensuu zrodila jedna z nejzásadnějších melodic death metalových kapel, INSOMNIUM. Melancholie, zádumčivost, žal a trochu, ale opravdu jen trochu naděje. Velmi nadaní muzikanti, kteří dokáží překvapit neoposlouchatelnými riffy, u kterých máte pocit, jako kdyby jste je už slyšeli, ale ne od jiné kapely, ale v jiném životě. Vybrat to nejlepší album z jejich diskografie bude asi oříšek, ale určitě se všichni shodneme na "Above The Weeping World" (2006) a "Across The Dark", které vyšlo o tři roky později, pro kapelu znamenalo zásadní zlom - přestup od Candlelight Records do dychtivé náruče většího labelu Century Media Records, u kterých vyšlo i zatím poslední CD "Winter's Gate", na jehož podporu INSOMNIUM vyráží na další turné, které u nás zasáhne postupně tato města:

31.03.2018, BRATISLAVA - Randal Club
01.04.2018, OSTRAVA - Barrák Music Club
02.04.2018, PRAHA - Futurum Music Bar

Sebou si přibalí do tourbusu i jeden zajímavý support ze sousedního Švédska, kapelu TRIBULATION. Ta funguje od roku 2004 a je už o fous optimističtější, jejich gothic/heavy metal s prvky black metalu dosud zakonzervovali v podobě čtyř studiovek. Nejnovější album "Down Below" (2018) vyšel jen nedávno pod křídly Century Media Records.

Předprodej stále běží, nejlevnější vstupenky jsou k dispozici na Obscure e-shopu.


Zdroj: Obscure Promotion

 

Názory redakcie

Chýba názor redakcie