INSOMNIUM už čoskoro v Prahe

INSOMNIUM už čoskoro v Prahe

Představte si, že se z čista jasna objevíte uprostřed chladného finského jezera a začnete se topit, síly vám pomalu docházejí a vy si uvědomíte, že tento svůj boj o život nemůžete vyhrát.
Najednou vám kdosi hodí záchrané lano, dychtivě se po něm natáhnete, vaše ruka však máchne jen do prázdna. Ledová voda začíná zamrzat a vy cítíte jak vznikající krystalky ledu začínají svírat vaše tělo jako kleště inkvizitora, opět se z posledních sil natáhnete po konci provazu, který je tak blízko a opět ho o fous minete. Pak vám to dojde, někdo si s vámi hraje a to jsou INSOMNIUM.

Obscure Promotion nám na 24. január 2017 pripravili zaujímavý fínsky trojzáprah.
Večer plný melodického death metalu povedú melancholici z INSOMNIUM, ktorí vyrážajú na cesty v rámci "Winter's Gate European Tour 2017".

V roce 1997 se ve finském Joensuu zrodila jedna z nejzásadnějších melodic death metalových kapel, INSOMNIUM. Melancholie, zádumčivost, žal a trochu, ale opravdu jen trochu naděje. Velmi nadaní muzikanti, kteří dokáží překvapit neoposlouchatelnými riffy, u kterých máte pocit, jako kdyby jste je už slyšeli, ale ne od jiné kapely, ale v jiném životě. Vybrat to nejlepší album z jejich diskografie bude asi oříšek, ale určitě se všichni shodneme na "Above The Weeping World" (2006) a "Across The Dark", které vyšlo o tři roky později, pro kapelu znamenalo zásadní zlom, přestup od Candlelight Records do dychtivé náruče většího labelu Century Media, u kterých vychází i aktuální letošní album "Winter's Gate", na jehož podporu INSOMNIUM vyráží v januári na turné, které zasáhne i Prahu.

Sebou si přibalí do tourbusu i další dvě zajímavé finské kapely. BARREN EARTH byli taktéž „uloupeni“ od menší firmy a nyní je mateřsky svírá kolos Century Media. Kapela funguje od roku 2007 je už o fous optimističtější, jejich progresivní melodic death/doom metal doposavaď zakonzervovali v podobě tří studiovek a zajímavostí určitě je i přítomnost dvou bývalých členů AMORPHIS, gitaristu Sami Yli-Sirniö (o.i. KREATORWALTARI), nebo nového speváka Jóna Aldará (HAMFERÐ).

Služebně nejmladší krajani WOLFHEART si přibalili i trochu toho vikingsko/válečníckého image, které se promítá i do jejich textů a epičtějších poloh. Poslední studiovka "Shadow World" vyšla loni a pokud se vše stihne, měli by jste mít možnost už v marci zakoupit jejich novinku "Tyhjyys".

Miestom činu je Praha - Futurum Music Bar.
Najlacnejšie vstupenky kupujte jedine cez web organizátorov z Obscure Promotion.


Zdroj: Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

Nový OTARGOS
novinka
18. septembra 2021
Nový song od CRADLE OF FILTH
novinka
16. septembra 2021
Tretí album AEPHANEMER
novinka
16. septembra 2021
Nový UNLEASHED
novinka
14. septembra 2021