KrutoFest 2019 - nový metalový festival už tento mesiac

KrutoFest 2019 - nový metalový festival už tento mesiac

Nový metalový festival KrutoFest, ktorý sa uskutoční 22. júna na kúpalisku v Martine, uzavrel zostavu pre tento rok. Headlinermi večera sa stali spriaznené spolky: ruský folk metalový GRAÍ a domáci paganmetalisti RAMCHAT.
Tatári nebudú jediní, ktorí vo svojej zostave budú mať ženské krásne zjavenia. Rovnako tak moravskí folk metaloví WOLFARIAN majú vo svojej zostave dve dievčatá a ani folkový STRIGÔŇ z oravskej Nižnej sa nedá zahanbiť svojou sympatickou speváčkou.

Mimo týchto spomínaných skupín zahrajú ešte ACHSAR (epic melodic death metal / Levice), F.O.B. (death metal / Čechy), PERFORMED (thrash metal / Prievidza), PODPOĽANICA (pagan metal / Zvolen), VENDETA (thrash metal / Martin), SORGOTH (black metal / Bytča), INNER SCREAM (alternatívny death/black metal / Prievidza) a GUARDIANS OF ASGAARD (tribute to Amon Amarth / Bratislava).

„Vytvorili sme KrutoFest hlavne na podporu domácej slovenskej scény. Kto si pozrie zostavu, uvidí v nej mnoho domácich kapiel. Nemáme v pláne, aby sa z neho stal megaveľký fesťák, naopak, ide nám o kamarátsku domácu atmosféru, kde si fanúšikovia môžu podebatiť s kapelami, vypiť s nimi pivo. Proste návrat do deväťdesiatych rokov. Žiadne žetóny, prehnaná ochranka, naopak, parkovanie, stanovanie a aj kúpanie v zdarma, v cene vstupenky, vyjadril sa Pavel "Hirax" Baričák, jeden z organizátorov festivalu.

Vstupenky zakúpite do 21. júna za cenu 15 € v sieti Predpredaj.sk, prípadne aj na Hirax Shope.
Viac informácií nájdete na FB udalosti festivalu.


Zdroj: Pavel "Hirax" Baričák / RAMCHAT

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky