LES DISCRETS v júli v Bratislave!

LES DISCRETS v júli v Bratislave!

LES DISCRETS (FR) – Indie/Post Rock/Shoegaze

Les Discrets je francúzsky hudobný a vizuálny projekt založený v roku 2003 ilustrátorom, hudobníkom a režisérom Fursym Teyssierom v úzkej spolupráci so speváčkou a textárkou Audrey Hadorn, hudobne čerpajúci najmä zo žánrov black metal, shoegaze a post rock. Diskografia Les Discrets pozostáva z 3 albumov, 2 split albumov a živého albumu, nahrávaného počas holandského festivalu Roadburn. Minulý rok vydala kapela album "Prédateurs", ktorým potvrdzuje svoju silnú pozíciu na scéne a taktiež neutíchajúcu túžbu neustále sa vyvíjať a vymámiť sa zo zažitých štandardov, ktoré tento žáner ponúka. Do popredia sa tak dostávajú prvky temného indie rocku s jemne elektronickým nádychom, prímesou trip-hopu a hudby filmov zo 70tych rokov. Po roku a pol od vypredaného koncertu v Bratislave sa Les Discrets vracajú na miesto činu, aby Vám naživo predstavili svoju hudbu pre neskoré večery, nočné jazdy vo vlaku, pri ktorých jedinec zvyčajne premýšľa o význame života a pri ktorých mu neostáva nič iné, len zotrvať a čakať. Nenechajte si to ujsť, bude to zážitok!

http://www.lesdiscrets.com/

https://www.facebook.com/lesdiscrets

https://les-discrets.bandcamp.com/

 

BESIDES (PL) – Post Rock/Alternative

Prvou support kapelou budú poľskí Besides, ktorých vznik sa datuje do roku 2011 a ktorí sa aj vďaka výhre v lokálnej talentovej šou "Must Be The Music“ behom 3 rokov vypracovali na jedných z lídrov tamojšej post rockovej scény. Po veľmi vrúcne prijatom debute "We Were So Wrong" z roku 2013, charakteristickým melancholickými hudobnými témami a množstve odohraných koncertov na jeho podporu, vydáva kapela 2 roky na to svoj druhý album "Everything Is", ktorý predstavuje odvážnejší prístup k samotnému zvuku kapely. Do popredia sa tak dostáva experimentovanie so „špinavejšími“ gitarami a taktiež elektronika, vďaka ktorým sa poslucháč stáva súčasťou emocionálneho dobrodružstva a veľkého priestoru pre predstavivosť. Od svojho vzniku odohrala kapela viac ako 200 koncertov a tento večer bude na Slovensku ich premiérou.

http://www.besides.pl/

https://www.facebook.com/BesidesBand/

https://besides.bandcamp.com/

 

SHALLOV. (SK) – Post Rock/Screamo/Post Hardcore

Lokálny support bude zabezpečený bratislavskými enigmatikmi Shallov., známych svojimi atmosférou nabitými vystúpeniami. Hudobne sa jedná o dômyselný mix punku, screamu a post-hardcoru s dôrazom na kontrasty, kde ťaživé pasáže striedajú tie rýchle. Diskografia Shallov. pozostáva z debutu "No Place for Two" z roku 2014 a jeho nástupcu "Concrete & Glass", vydaného minulý rok, kde kapela v porovnaní s debutom prezentuje ešte ostrejší emočný náboj. Príďte si pozrieť vystúpenie kapely, ktorá je jasným dôkazom toho, že aj trio hudobníkov dokáže na pódiu vytvoriť poriadne dusno!

https://www.facebook.com/shallov/

http://shallov.bandcamp.com/

 

Dátum: 14.7.2018

Miesto: FUGA, Bratislava

Čas: 20:00

Vstup: 15 EUR na Predpredaj.sk / 16 EUR na mieste

Lístky: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/les-discrets-bratislava-support-2018-07-14/

Facebook event: https://www.facebook.com/events/1756632441040057/

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

Nový OTARGOS
novinka
18. septembra 2021
Nový song od CRADLE OF FILTH
novinka
16. septembra 2021
Tretí album AEPHANEMER
novinka
16. septembra 2021
Nový UNLEASHED
novinka
14. septembra 2021