LUNATIC GODS sú oficiálne Šialení Bohovia

LUNATIC GODS sú oficiálne Šialení Bohovia

Slovenskí melodic extreme/folk metalisti LUNATIC GODS predstavujú druhý song z chystaného nového albumu "Vresovrenie".
"Šialení Bohovia" je zároveň druhým videoklipom z chystanej novinky a réžie sa opäť ujal známy český režisér Mejla Basel.

Hovorí gitarista kapely Luboslav:
„Druhý singel z našej novej dosky predstavuje protipól k prvému, ktorý sme predstavili pár mesiacov dozadu. A kým "Sekera" má skôr našu klasickú blackovú polohu s elementmi ľudovej muziky, "Šialení Bohovia" je jednoduchý a rýchly, thrashovo agresívny song s folklórnym vibe. Tá pieseň si to reže od začiatku do konca a už teraz sa teším na jej živé prevedenie a pogo fans pod pódiom. A aj keď sa pravdepodobne jedná o snáď najjednoduchšiu pieseň akú sme kedy stvorili, tvorí krásny protipól k technickým a zložitým veciam na novom albume.“

Pokračuje gitarista Ičko:
„A to tam pôvodne ani nemala byť. Keď mi Lubík ešte v temných časoch korony púšťal všetky jeho nové songy a nápady na nový album, k tomuto sa vyjadril, že to asi vyhodí. Hneď mu vravím - nebuď blázon, konečne niečo rýchle, priame a veselé. Tak sa našťastie dal ukecať a spoločne kapelovo sme na nej zapracovali. Výsledkom je krásne spestrenie albumu s čerešničkou na torte v podobe Lečovho parádneho textu, kde si tak trochu strieľame aj sami zo seba, ale v súvislosti aktuálnych svetových naboženských udalostí vlastne Lečo textovo predbehol dobu, až z toho zamrazí.“Do tretice sa pridáva aj frontman kapely Emil:
„Mňa hlavne potešilo, že sa nám tentoraz podarilo v piesni, ale aj celkovo na albume, folklórne elementy viac ponoriť do muziky a že spoločne vytvárajú ucelenú jednoliatu zložku. Heavy aj ľudové elementy spoločne splynuli v jednu ucelenú masu. Album je ťažký a metalový, ale pri jeho počúvaní akoby by ste stále mali pocit, že niekde pulzuje ľudovka a sláky a cítite to prepojenie s minulosťou. To sa nám podarilo pri mixe snáď prvýkrát za celých 29 rokov.“

Nový album LUNATIC GODS - "Vresovrenie" vychádza u agilnej českej firmy Black Hornet Productions. Najprv ako CD, následne sa objaví MC verzia a pred letnými festivalmi 2024 je naplánované vydanie LP-čky. Prvýkrát bude v predaji na krste albumu v Brne, 24.11.2023.
Nasledovať bude miniturné s kapelami PURNAMA, ACHSAR, PLASTERY, METANOL, ROSA NOCTURNA, MYLIONS, RCZ a DAY BEFORE.


Zdroj: Miloš Zubr / Kluboofka TV

Názory redakcie

Chýba názor redakcie