MARIUSZ DUDA nově o sólovém projektu a budoucnosti RIVERSIDE

MARIUSZ DUDA nově o sólovém projektu a budoucnosti RIVERSIDE

Polský prog-rockový mág Mariusz Duda, stojící za takovými velkými jmény, jako jsou RIVERSIDELUNATIC SOUL, nehledě na trio MELLER GOLYZNIAK DUDA a nespočetné množství hostování na nahrávkách muzikantských kolegů, se nechal slyšet, že je čas na další změny a hudební posun. Stejně tak, jako ve svých třiatřiceti letech založil LUNATIC SOUL - "one-man" minimalistickou projekci vnitřních temných myšlenek, nyní, ve svých čerstvě nabytých čtyřiačtyřiceti letech přichází s novým sólovým projektem. Tentokrát se ovšem nechce schovávat za masku poetických jmen a nehodlá předem vytvářet koncept, estetickou slupku a piedestal, než dojde na samotnou tvorbu. Bude se prezentovat pouze svým jménem a po obsahové stránce se můžeme těšit na klasicky vystavěné písně se vší typickou citlivostí, upřímností a lidskostí. V tom mu budou pomáhat nejen členové RIVERSIDE, ale i další kolegové z branže, které dobře známe a jejichž hudební kvality se již dávno prověřily.

Co to znamená pro RIVERSIDE?
Mariusz se dále vyjádřil, že tendence kapely budou směřovat více k tvorbě blízké prvním čtyřem deskám a zůstanou u žánru prog-rocku. Přirozená skladba a méně experimentálních zásahů jim ostatně sluší více. Rozhodně nedojde k omezení rozsáhle naplánované koncertní šňůry. Tím spíše si ale na Mariuszovu sólovou tvorbu počkáme, protože ta by se neměla uspěchat. Zajímavostí je, že místo uceleného, nebo konteptuálního alba, bude vydávat samostatné singly a ty postupně prezentovat. Až se jich nasbírá více, vydá přirozeně jejich kolekci. Již brzy vznikne samostatná webová stránka prezentující tuto novou tvorbu, včetně první hudební ukázky.

V neposlední řadě je zde také stále aktivní a alba chrlící, první zmíněný Mariuszův sólový počin LUNATIC SOUL, u kterého jsme v posledních letech navykli na ambientní elektroniku a atmosférické, táhlé skladby. Ten, kdo si pamatuje, ví, že na počátku stála slova. A ta se mohutně a tíživě valila mozkovými synapsemi a probíjela do těch našich. A přestě tak tomu bude i nyní. LUNATIC SOUL se vrátí zpět ke slovům, silné emoční stránce a dechberoucí prezentaci introvertního života.
Zdá se, že rok 2020 bude pro Mariusze Dudu silným, co do tvorby bohatým a zásadním mezníkem jeho života.

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

DARK TRANQUILLITY s ďalším videom
novinka
21. júla 2024
BRUTAL ASSAULT 27 zverejnil program
novinka
09. júla 2024
Nový singel SWALLOW THE SUN
novinka
03. júla 2024
CYNIC v Audiotree
novinka
26. júna 2024