MASTER'S HAMMER live na Brutal Assault 2017

MASTER'S HAMMER live na Brutal Assault 2017

Legenda po 25 letech opět živě! MASTER'S HAMMER, black metalová legenda, jejíž kult daleko přesáhl hranice rodného Československa, se vrací na jediný koncert. Exkluzivní vystoupení chystá kapela v auguste/srpnu 2017 na metalovém festivale Brutal Assault.

MASTER'S HAMMER patří bezesporu k nejvýraznějším tuzemským metalovým kapelám vůbec. Počátky kapely kolem frontmana Františka Štorma se datují k roku 1987. Jedni z průkopníků black metalu brzy dosáhli mezinárodního věhlasu, nepopiratelný vliv měli například na norskou metalovou scénu. Po kultovních albech "Ritual" a "Jilemnický okultista" se kapela v roce 1995 rozpadla.

V roce 2009 se ale MASTER'S HAMMER vrátili k aktivnímu působení, ovšem tentokrát jako výhradně studiový projekt. V nové etapě existence MASTER'S HAMMER vydali čtyři alba. Tím posledním je patnáctiskladbový opus "Formulae" z letošního roku.
"Materiálu bylo ještě víc, ale některé skladby jsem vyhodil," podotkl frontman kapely Franta Štorm v rozhovoru pro Radio Wave.
"Poslední koncert odehráli Master's Hammer v roce 1992. Jedinečný koncert na příštím ročníku
Brutal Assaultu je tak návratem na pódia po 25 letech a zároveň oslavou třiceti let existence této
výjimečné kapely,"
 podotýká organizátor festivalu Tomáš Fiala.

Už 22. ročník prestižní metalové přehlídky Brutal Assault se odehraje 9.-12. augusta 2017 v areálu barokní pevnosti Josefov u Jaroměře. Organizátoři festivalu doposud oznámili zhruba čtyři desítky kapel, kromě jiného MORBID ANGEL, NILE, OPETH, AMORPHIS, POSSESSED, ELECTRIC WIZARD nebo MAYHEM.


Zdroj: Radek Pavlovič / Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie