Mike Portnoy späť v DREAM THEATER

Mike Portnoy späť v DREAM THEATER

Ohromná novinka přišla od amerických DREAM THEATER - bubeník Mike Portnoy se vrací zpátky do kapely. A kapela ohlašuje, že má namířeno do studia, aby začala pracovat na svém šestnáctém studiovém albu!

Naposledy se Portnoy objevil na albu "Black Clouds & Silver Linings" z roku 2009, v roce následujícím se ze sestavy poroučel poté, co spoluhráči nesouhlasili s jeho návrhem na pauzu. Na albu "A Dramatic Turn of Events" tak už bubnoval jeho nástupce Mike Mangini, s nímž DREAM THEATER do diskografie následně přidali ještě další čtyři záseky.

Dle aktuálních prohlášení se zdá, že Manginiho odchod a Portnoyův návrat se odehrál v přátelské atmosféře.
„Rozumím tomu rozhodnutí. Od prvního dne jsem tvrdil, že jsem nepřišel zaplnit všechny Mikeovy role v kapele, ale jen hrát na bicí, aby kapela mohla pokračovat. Mým hlavním úkolem bylo se starat o to, abychom mohli každý večer koncertovat, což byla intenzivní a obohacující zkušenost. Jsem vděčný, že jsem s těmito ikonickými muzikanty mohl hrát a užít si nejen hudbu, ale i zábavu,“ komentoval Mike Mangini.

Dle ostatních členů DREAM THEATER se Portnoyovým návratem „kruh uzavírá“ a jsou přesvědčení o tom, že Portnoy do kapely vnese novou energii i o tom, že k žádným změnám v sestavě už v budoucnu nedojde. Neboli, že jeho návrat je definitivní. On sám říká:

„Představa, že spolu budeme zase dělat na nové hudbě, je nesmírně vzrušující a nemůžu se dočkat ani toho, až spolu zase vyrazíme na cesty a já budu moct zahrát pro úplně novou generaci fanoušků, kteří tuhle sestavu dosud neměli příležitost vidět. Všude dobře, doma nejlíp!“


Zdroj: SPARK Magazine

Názory redakcie

Chýba názor redakcie