More Than Fest 2016 sa blíži

Letná festivalová sezóna sa už rozbehla a je preto samozrejmé, že sa o slovo hlási aj augustový More Than Fest 2016.
Druhý ročník tohto obnoveného slovenského metalového festivalu sa uskutoční 19. - 20. augusta 2016 neďaleko Zvolena, na futbalových ihriskách na kraji obce Zvolenská Slatina.

V rámci neho sa tak na Slovensku predstavia také veličiny svetového metalu, ako CRADLE OF FILTH na čele s legendárnym Danim, power metalisti DRAGONFORCE, nesmrteľní Fíni STRATOVARIUS, nemeckí thrasheri SODOM, fínski nositelia meča ENSIFERUM, ruská ARKONA na čele s Mašou, ale aj ANDRE MATOSFREEDOM CALL či MASTERPLAN.
Headlinerom festivalu je však fínska melodic death/power metalová formácia CHILDREN OF BODOM. Kapela, v zložení takmer obdobnom, ako ju poznáme od debutového albumu, začínala na strednej škole, keď vydali prvé dve dosky ("Something Wild""Hatebreeder") a prerazili do sveta. Ich kombinácia viacerých melodic metalových štýlov udrela na fanúšikov takou silou, že za všetky tie roky ani raz nešli dolu so štandardom metalovej hviezdy a odohrali turné aj s takými ikonami ako SLAYER, METALLICA alebo IRON MAIDEN.
COB sa predstavia na slovenských festivaloch prvýkrát až v roku 2016 a to rovno v úlohe jedného z headlinerov celého festivalu práve na More Than Feste. Ich vystúpenie je naplánované na sobotnú noc 20. augusta.

Ako informovali organizátori podujatia, na festival sú už ohlásené autobusové zájazdy z viacerých krajín. More Than Fest očakáva nájazdy fanúšikov z Talianska, Ukrajiny, Moravy a Čiech, Poľska, Maďarska, ale aj Švajčiarska, Nemecka, Fínska, Švédska, UK, Rakúska a „exotických“ krajín ako Kolumbia, Argentína, Japonsko a ďalších! To znamená len jediné - More Than Fest neunikol žiadnemu fanúšikovi metalovej hudby na svete. Ohlasy na exkluzívne vystúpenia niektorých kapiel vo východnej Európe sú naozaj výborné.

To, že festival už dávno prekročil hranice Slovenska a Európy, je už dlhšie známe. O hranie na festivale už prejavilo záujem mnoho ďalších kapiel ako napríklad RAGE, SOILWORK, TARJA, UNISONIC, REFUGE alebo VIPER.
"Aj preto vidíme, že aj ďalší ročník bude určite tiež skvelo obsadený. No najskôr nás však čaká veľký rockový a metalový sviatok v auguste 2016," uviedol jeden z organizátorov podujatia, Ján "Amok" Poliak.

Okrem kapiel sa však chystajú aj ďalšie malé prekvapenia. "Okrem exkluzivity koncertov čakajte aj minimálne ďalšie tri príjemné prekvapenia. Festival kamarátsky navštívia aj osobnosti európskeho heavy metalu. Prvým, koho môžeme oznámiť, je praotec európskeho speed metalu, Kai Hansen z GAMMA RAY a UNISONIC," doplnil Poliak.
A kto bude ďalší? Všetko sa vraj včas dozvieme v najbližších týždňoch. Tešiť sa môžete aj na autogramiády kapiel, niekoľko účinkujúcich ich už potvrdilo.

Predpredaj beží v sieti Ticketportal, vstupenky sú aktuálne za 38 € na celý festival. Začiatok programu je v piatok od 12:30 a sobotu od 12:00.
Kompletný zoznam kapiel, hracie časy, ako i ďalšie užitočné informácie nájdete na zbrusu novej webovej stránke. A svoju účasť môžete zakliknúť na oficiálnej FB udalosti.

 

Zdroj: EPG, Stanislav "Stillborn" Černák | Valhalla.sk

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

Nový OTARGOS
novinka
18. septembra 2021
Nový song od CRADLE OF FILTH
novinka
16. septembra 2021
Tretí album AEPHANEMER
novinka
16. septembra 2021
Nový UNLEASHED
novinka
14. septembra 2021