MY DYING BRIDE - detaily o novom albume

MY DYING BRIDE - detaily o novom albume

MY DYING BRIDE si v posledných rokoch prešli niekoľkými útrapami a koncertne sa takmer úplne odmlčali. Dnes však anglická gothic/doom metalová legenda s hrdosťou oznámila príchod nového štúdiového albumu "The Ghost Of Orion", ktorý vyjde 6. marca 2020 pod značkou Nuclear Blast.

Aaron Stainthorpe, spevák a textár, sa o novom diele vyjadril nasledovne: 
„Nový album pre novú éru MY DYING BRIDE aj s novými tvárami a prístupnejším štýlom v porovnaní s niektorými predošlými vysoko technických nahrávkami. "The Ghost Of Orion" predstavuje kompozície nielen epických rozmerov, ale aj intímnej kvality, od death metalových vokálov po bolestivé náreky speváka. Album rastie a klesá ako krásna krajina Yorkshire, v ktorej bol nahraný. Andrew Craighan vytvoril s vrstvami gitár ťažkej a harmonickej hudby bohatý zvukový a epický obraz, obohatený o husle a klávesy Shauna MacGowan spolu so zlovestným šepotom violončela od uznávanej Jo Quail. 
Svojim osobitným štýlom bubnovania sa tentokrát predstavuje Jeff Singer (ex-PARADISE LOST), ktorého bicie a perkusie povýšili rytmickú sekciu kapely na vyššiu úroveň, ktorej takito pomohla nenápadne štýlová Lena Abé na basgitare. 
Táto zbierka piesní je zatiaľ najúžasnejšia, s akou kapela dodnes prišla a ktorá úročí 30 rokov skúseností dobre zvládnutého remesla.“

Bonusom je, že na albume si zaspievala aj Linda-Fay Hella (WARDRUNA).

Kapela ďalej zverejnila artwork obalu a aj prvú hudobnú ochutnávku. Je ňou úvodná skladba "Your Broken Shore", ku ktorej vyjde čoskoro aj videoklip.

Album je už teraz možné predobjednať na webstránke Nuclear Blast.

Názory redakcie

Chýba názor redakcie