NĀV vydávají album na vinylu

NĀV vydávají album na vinylu

Debut "Smrtci" měl výbornou odezvu. Druhé album "Arcizlo" z roku 2020 pak potvrdilo, že na blackmetalové scéně řádí další velmi zajímavá kapela, která se rychle dere mezi tuzemskou elitu. Jihočeští NĀV nyní vydávají tuto nahrávku i na LP.

„Vinyl je nejspíš nejklasičtější formát, zároveň je ale těžké dosáhnout na jeho výrobu. Obě alba jsme proto vydali na kazetách a doufali, že třeba později někdo projeví zájem o vydání LP,“ líčí kytarista a zpěvák Ivarg. „Prvním impulsem pro LP edici "Arcizlo" byl Balda z The Barakos, který nám řekl, že by část vydání zainvestoval. Slovo dalo slovo, přičemž jsme brzy na to oslovili i MetalGate a Naše desky. Obě vydavatelství souhlasila, že do toho půjdou také. Domluva všech stran byla bez komplikací, je radost s nimi spolupracovat.“

Z výše uvedeného vyplývá, že vinylové verzi na svět pomohly hned tři spolupracující labely: MetalGate, Naše desky a The Barakos. 
„Vzhledem ke kvalitám "Arcizlo" bylo jen otázkou času, kdy se tento titul, který fyzicky vyšel pouze na MC, dočká další inkarnace. Album posbíralo pochvalné kritiky široko daleko a jednoznačně potvrdilo, že se NĀV na pouhých dvou deskách podařilo dostat mezi to nejlepší, co český black metal momentálně nabízí,“ říká Ondřej Šmejkal z labelu MetalGate.

Že nahrávka měla vynikající odezvu, potvrzuje i Ivarg: „Slyšel jsem a četl jen samou chválu, což nám dělá velkou radost. I čtvrté místo v anketě Břitva ve svém žánru potěšilo. Hudba sice není sport, ale jako ocenění naší práce to opravdu zahřeje.“Album bylo natočeno už během roku 2020 v Low Resolution Studio v Jindř. Hradci. MC vyšlo 13.9.2020; LP verze tak následuje takřka po roce. Vinyl je k dostání ve dvou barevných vydáních (černá a oxblood červená). Pod grafikou je podepsán Ivarg a autorkou výtvarných motivů je Kera Uno.


Zdroj: MetalGate

Názory redakcie

Chýba názor redakcie