Návrat THE DILLINGER ESCAPE PLAN na Brutal Assault

Návrat THE DILLINGER ESCAPE PLAN na Brutal Assault

Americká formácia THE DILLINGER ESCAPE PLAN ukončila svoju činnosť v roku 2017. Odišli na vrchole síl a v neuveriteľnej kondícii. Ich koncerty boli nezabudnuteľné, radi išli na hranu a ich vystúpenia často sprevádzali bolestivé zranenia. Zároveň produkovali fantastickú hudbu nabitú energiou a zaujímavými nápadmi.

Kapela sa nečakane vracia na pódiá a tešiť sa na nich môžeme v rámci festivalu Brutal Assaulte 27. Tieto vystúpenia zorganizovali ako pripomienku 25. výročia od vydania debutového albumu "Calculating Infinity". Odspieva ho pôvodný spevák Dimitri Minakakis, ktorý zostavu opustil v roku 2001.

„Přišel čas, abychom my tři, spolu s kámošem Billym, který se na tvorbě DILLINGER podílel nejdéle a nejplodněji, a skvělým Jamesem Lovem, poslali naši první desku do světa tak, jak jsme k tomu v minulosti nikdy neměli příležitost,“ vzkazuje Dimitri.
 

Banner


Line-up Brutalu se současně rozrostl o dalších třináct jmen, čímž je oznámeno přes 90% kapel.

Letos tak pevnost poprvé přivítá BEWITCHED se svým "před-thrashovým black metalem", okultní thrash/blackoví MORTUARY DRAPE a destilované zlo v nejvyšší rychlosti polských TOTENMESSE. Z Ameriky také dorazí lovkyně temnoty EMMA RUTH RUNDLE, z Austrálie instrumentální djentové trio The OMNIFIC, z Belgie zas progresivní stoneři MY DILIGENCE.
Na brutalová pódia se pak vrátí avantgardní jazz-blackoví IMPERIAL TRIUMPHANT, sofistikovaní SYLOSIS a folk-black-deathoví trollové FINNTROLL.

Na své si v nově oznámených jménech přijdou i deathmetaloví fanoušci - v Pevnosti zahraje evropská deathmetalová ikona PESTILENCE, progressive/technical deathoví matadoři GOROD, odvážní DISKORD, kombinující starou školu, technický death metal a jazzové prvky, a ryze brutální undergroundoví KRONOS.


Brutal Assault se uskuteční 7.-10. 8. 2024 v Pevnosti Josefov a vystoupí na něm na 130 kapel z celého světa.
Předprodej vstupenek běží na festivalovém webu.
Více informací najdete na FB události.


Zdroj: Tereza Koudelová / Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie