NEUROTIC MACHINERY s novým albem

NEUROTIC MACHINERY s novým albem

Česká progressive death metalová parta NEUROTIC MACHINERY vydala 13.3.2020 své páté studiové album "Nocturnal Misery" a zve všechny zájemce k prozkoumání její „neurotické vize death metalu“.

Tachovští ani na novince nezapomínají na některé typické prvky své tvorby, nadále však pokračují v trendu objevování nových metalových prostor. Není to vlastně žádné velké překvapení. NEUROTIC MACHINERY totiž nikdy nestáli na místě.
Základ v případě "Nocturnal Misery" tvoří poctivý death metal. Jeho pojetí je značně moderní, syrové a progresivní. V některých pasážích překvapí i občasné black metalové výjezdy. Na výsledném hutném zvuku se velkou mírou podepsalo využití sedmistrunných kytar, které se v kapelní diskografii objevují vůbec poprvé.

Michal Šedivý, kytarista a hlavní skladatel, se vyjádřil: 
„Oproti "Cognitive Dissonance" jsme trochu uhnuli z cesty a spíš "zdrsněli" výraz. Nový materiál je podstatně rozdílný oproti všemu, co jsme doposud dělali. Je plný hněvu, agrese a temnoty ale v našem neurotickém podání.“

Novinka se nahrávala v domácích studiích kapely. Mix a mastering měl na starost Tonda Smrčka Jr. ze Seabeast Production. Obal, jenž koresponduje s tématem hlavní písně "Slave", zpracoval Jakub "Ajk" Janča.

Závěrem dodejme, že skupina na podporu CD naplánovala na jaro 2020 celkem patnáct koncertů. V důsledku probíhajícího nouzového stavu byly odloženy březnové a některé dubnové. O náhradních termínech se intenzivně jedná. Veškeré aktuální informace najdete na Facebookovém profilu.


Zdroj: Aleš Ondráček

Názory redakcie

Chýba názor redakcie