Nová all-star kapela CEMETERY SKYLINE je na svete

Nová all-star kapela CEMETERY SKYLINE je na svete

Na severe sa zrodil ďalší pozoruhodný projekt - CEMETERY SKYLINE. Spoločne sa v ňom zišli členovia zaslúžilých metalových kapiel, ktoré uplynulých tridsať rokov formovali tamojšiu scénu.

Za mikrofónom je neúnavný Mikael Stanne z DARK TRANQUILLITY, gitary obstaráva Markus Vanhala z INSOMNIUM, basgitaru Victor Brandt (ex-ENTOMBED, WITCHERY), bicie Vesa Ranta z niekdajších SENTENCED a za klávesy sa postavil Santeri Kallio z AMORPHIS.

Superkapela odohrá svoj prvý koncert na augustovom festivale John Smith Rock vo fínskom Laukaa, čo môže byť aj isté vodítko k tomu, kedy sa od CEMETERY SKYLINE dočkáme debutového albumu. Tvorivý potenciál ostrieľaných harcovníkov škandinávskej scény naznačuje prvý vydaný singel a zároveň videoklip, skladba "Violent Storm".


„Predpoveď počasia ohlasuje divokú gotickú búrku zo severu. Nálada tej skladby je silne inšpirovaná ľudoprázdnymi cestami nočného Goth-enburgu a ich zúfalými príbehmi osamelosti a stratenia sa v jedinečne krásnej mizérii a smútku severskej gotiky,“ komentuje Markus Vanhala.Zdroj: SPARK Magazine

Názory redakcie

Chýba názor redakcie