Nové kapely potvrdené pre GOTHOOM 2018

Nové kapely potvrdené pre GOTHOOM 2018

Festival Gothoom potvrdil štvoricu nových blackmetalových kapiel: DARKENED NOCTURNAL SLAUGHTERCULT, SCHAMMASCH, INFERNO a BLAZE OF PERDITION: 

Temnotu k nám prídu podporiť nemecko-poľskí DARKENED NOCTURN SLAUGHTERCULT so svojou satanskou šou v čele s bielou pani (nie, nie tou) Onielar. Ich dehumanizovaný čierny kov so základmi v tradičných postupoch bude v noci zaručene fungovať.

Atmosférickejšiu a éterickejšiu stránku žánru odprezentujú SCHAMMASCH. Švajčiari brilantne blancujú na hranách blackmetalovej ostrosti a rozpriesterajúcej sa meditatívnosti. Všetky tieto stránky demonštrujú aj na aktuálnom EP „The Maldoror Chants: Hermaphrodite".

Podobnou cestou sa počas svojej kariéry vybrali aj naši susedia z INFERNO. Tí s každým ďalším albumom obohcaujú žáner o progresívne, či psychedelické prvky, čím vytvárajú neopakovateľnú fúziu plnú kontrastov a silnej náladotvornosti.

Rýchly a nekompromisný black s prvkami deathmetalovej technickosti a disharmónie nám zase naservírujú susedia zo severu, poliaci BLAZE OF PERDITION, ktorým taktiež nechýbajú hypnotické momenty a spomalenia. Fanúšikovia najtemnejšieho metalu sa majú na čo tešiť.

Zdroj: Gothoom Open Air 

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

Nový song od CRADLE OF FILTH
novinka
16. septembra 2021
Tretí album AEPHANEMER
novinka
16. septembra 2021
Nový UNLEASHED
novinka
14. septembra 2021
Taký je život CATASTROFY
novinka
11. septembra 2021