Nový song od NĀV, album již brzy

Nový song od NĀV, album již brzy

Bez debat to nejlepší, co jsme dosud natočili! Tak mluví jihočeští NĀV o svém novém albu, které vyjde koncem října u pražského labelu MetalGate. Již třetí řadovka kapely, jež se dnes řadí mezi přední blackmetalové formace tuzemské scény, má název "Trpte".

„Nahrávka navazuje na předešlá alba kapely. Má tradičně syrový zvuk a atmosféru plnou zmaru a běsů,“ uvádí Ondřej Šmejkal z vydavatelství MetalGate.
„Trpte pro nás představuje další posun, byť nepochybně vycházíme z toho, s čím jsme přišli na prvních deskách. Jsme s výsledkem maximálně spokojení,“ navazuje kytarista a zpěvák Ivan.

Kapela novinku opět pořídila v jindřichohradeckém Low Resolution Studiu baskytaristy Hromyho, který se zároveň postaral i o mix a mastering. „O hudbu a texty jsme se rovným dílem podělili já a Hromy, stejně tak o zpěvy. Mimochodem ve skladbě Promaja se k nám ve zpěvech přidal také bubeník Herm se svými dcerami. Na albu máme i zajímavé hosty, ale jejich jména teprve odtajníme,“ říká Ivan.Od vydání výborně přijaté desky Arcizlo (která se o rok později dočkala vinylové verze) letos utekly tři roky, což však neznamená, že by kapela v mezičase mezi oběma alby nic nového netočila. Vloni vyšlo nadmíru zajímavé splitko s kapelou ŁŪT, na kterém NĀV mimo jiné nabídli strhující cover "Co znamená vésti koně od legendy" undergroundu The Plastic People Of The Universe.

"Trpte" vyjde 30. 10. 2023 ve všech formátech – na LP (ve dvou barevných provedeních), CD, MC a v digitální formě. Sběratelé si tedy přijdou na své.


Zdroj: MetalGate

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky