OPETH sa hlási s kúzelníčkou!

Švédski progresivisti, ktorým kormidluje charizmatický Mikael Akerfeldt krúžkujú v kalendári posledný septembrový deň a dávajú nám tak na vedomie, že pod hlavičkou Nuclear Blast Records im 30. septembra vychádza nový, už dvanásty album, ktorý ponesie názov “Sorceress“.

Líder skupiny, Akerfeldt, pre média uviedol, že nový album sa zrodil po takmer polročnej tvorivej práci a jeho definitívna podoba dostala zvuk v štúdiu Rockfield na Britských ostrovoch, presnejšie vo Welse.

K “Sorceress“ Akerfeldt dodáva: “Mám dojem, že kompozične sme urobili krok vpred, krok nabok, alebo žeby krok späť? Každopádne, je to pokrok. Je to iné a extrémne rôznorodé. Osobne si myslím, že album je extrémne dobrý. Tvrdím to, pretože som asi jediný človek na planéte, kto môže o OPETH povedať, že ho pozná asi najdokonalejšie. Naše albumy sa vždy snažím vnímať nie len z pohľadu muzikanta, ale predovšetkým z pohľadu fanúšika.  Považujem ho za najlepší v rámci našej diskografie, ale to je asi samozrejmé, tak by to predsa malo byť vždy, no nie? Album znie sviežo i staro, progresívne a prepracovane. Je tvrdý i pokojný. Je presne taký, ako to máme radi. Určite sa nájdu ľudia, ktorí budú zdieľať podobný názor s nami. Nahrávanie sme si naozaj užívali a výsledok sa počúva nad očakávanie. Máte sa na čo tešiť.“             

 

Tracklist:

 

1. Persephone

2. Sorceress

3. The Wilde Flowers

4. Will O The Wisp

5. Chrysalis

6. Sorceress 2

7. The Sevebth Sojourn

8. Strange Brew

9. A Fleeting Glance

10. Era

11. Persephone (Slight Return)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

VIOLET COLD s novým albumom
novinka
07. mája 2021
AMENRA vydáva nový album
novinka
04. mája 2021
LOCK UP počas lockdownu nezaháľali
novinka
30. apríla 2021
SPIRITBOX s novým singlom
novinka
30. apríla 2021