PAIN OF SALVATION - nový album najneskôr v decembri

Švédski progresívni rockeri v týchto dňoch usilovne pracujú na novom albume, ktorý by mal poniesť názov “In The Passing Light Of Day“. Podľa vyjadrení lídra skupiny, Daniela Gildenlowa, bude album, na ktorom stále svedomite pracujú, hotový najneskôr koncom roka 2016 a do našich rúk sa dostane pod hlavičkou Inside Out Music. Produkciu albumu skupina zverila do rúk Daniela Bergstranda (IN FLAMES, MESHUGGAH, STRAPPING YOUNG LAD).

Daniel Gildenlow k doterajšej práci na albume poskytol nasledovné stanovisko:

“Tí z vás, ktorí to ešte nepočuli: momentálne sme zavretí v štúdiu a pracujeme na  albume, ktorý sme nazvali „In The Passing Light Of Day“. V práci nám pomáha Daniel Bergstrand, ktorého prítomnosť v štúdiu je pre nás ozajstným požehnaním. Mimochodom, nový album bude akýmsi návratom k našim tvrdším koreňom. Panuje medzi nami názor, že týmto albumom sa otvára nová a silnejšia kapitola v kariére skupiny. Už sa nevieme dočkať dňa, keď aj vy sami budete môcť počuť čo sa nám podarilo vytvoriť “.  

Po odchode Krisa Gildenlowa, brata lídra skupiny, výraznej tvorivej zložky typického zvuku a nápadov PAIN OF SALVATION, sa viac než pravdepodobne, a potvrdzujú to aj samotné Danielove slová,  v skupine opäť raz našiel človek, ktorého nápady a prístup k tvorbe výrazne pripomínajú tie Danielove. Ide o gitaristu, Ragnara Zolberga, ktorého prínos by v spolupráci s Danielom mohol vrátiť skupine jeho typickú a neopakovateľnú charizmu.

Druhou novinkou je, že skupina na prelome júna a júla vydáva špeciálnu nanovo zmixovanú verziu albumu z roku 2002, ktorý ponesie názov 'Remedy Lane Re:visited (Re:mixed & Re:lived)'. Pôjde o dvoj album, na ktorom, obsahom prvého disku, bude pôvodná verzia albumu “Remedy Lane“ s novým zvukom, za ktorý bude zodpovedný Jens Bogren (KATATONIA, OPETH, HAKEN). Na druhom disku bude záznam z vystúpenia skupiny na festivale ProgPower z roku 2014 v pôvodnom neznenom zvukom habite. Dohromady pôjde o 142 minút hudby s prerobeným pôvodným obalom “Remedy Lane“. 

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

Nový song od CRADLE OF FILTH
novinka
16. septembra 2021
Tretí album AEPHANEMER
novinka
16. septembra 2021
Nový UNLEASHED
novinka
14. septembra 2021
Taký je život CATASTROFY
novinka
11. septembra 2021