Poslední album R·E·T vyjde brzy

Poslední album R·E·T vyjde brzy

Po 30 letech existence se novým studiovým albem uzavře éra tuzemských R·E·T (REACTION EXTASY TRANCE), jedné z posledních kapel, která aktivně prožila „zlatá devadesátá léta v doom metalu“.

Klávesák Mira Holub vysvětluje: „Jsme již unaveni dále něco tvořit, koncertovat a zkoušet. Navíc se větší polovina zakládajících členů přehoupla přes 50 let svého života a někteří z nás už dokonce převzali roli dědečků. Přenecháváme tímto prostor mladším a zanecháme po sobě celkem osm studiových alb. Odehráli jsme stovky koncertů, zažili spoustu krásných chvil, úspěchů ale i krachů, loučení a rozchodů. Nejkrásnější ale je, že se loučíme všichni smíření. Začali jsme hrát jako velcí přátelé a jako přátelé se taky s kapelou rozloučíme.“
R·E·T letos čekají poslední dva koncerty - na domácí půdě v Třinci a na festivalu Gothoom.

Osmé studiové album "Silence" dotočili ve studiu GM Recordings v prvních dnech letošního roku a datum vydání v Pařátu je v plánu na 20.4.2019 společně s 87. číslem magazínu. "Silence" stylově mapuje celou třicetiletou éru R·E·T; od dnešní doby až k heavymetalovým kořenům. Proto uslyšíte třeba sólového zpěváka hrát na kytaru, klávesáka zpívat atd. Na albu se podíleli téměř všichni členové, kteří kdy v kapele během těch dlouhých let působili. Uslyšíte dvě baskytary, dva ženské a čtyři mužské vokály, celkem čtyři kytary a další vychytávky.
Hudební ukázky a další informace na téma "Silence" již brzy!


Zdroj: PAŘÁT Magazine

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

Nový OTARGOS
novinka
18. septembra 2021
Nový song od CRADLE OF FILTH
novinka
16. septembra 2021
Tretí album AEPHANEMER
novinka
16. septembra 2021
Nový UNLEASHED
novinka
14. septembra 2021