Posledný update Brutal Assaultu 2017

Posledný update Brutal Assaultu 2017

Brutal Assault 22 doplňuje poslední zahraniční kapely do letošní sestavy. Prostor tentokrát dostávají menší undergroundové kapely, například post-metaloví the GREAT OLD ONES, hardcore v podání MERCY TIES nebo funeral doom MONOLITHE.

Prvními na seznamu jsou the GREAT OLD ONES. Jak jejich název naznačuje, kapela se inspiruje mystériem H.P. Lovecrafta. Stejně jako jeho povídky je jejich hudba potemnělá a zlověstně vtíravá a bere na sebe podobu post metalu a ambientu. HIGHER POWER přivezou ostrý ostrovní hardcore, zatímco PHURPA předvede jeden ze svých očišťujících hudebních rituálů dle záhrobní tibetské tradice Bönismu.
Polská FURIA má velmi osobitou představu o black metalu s přesahy do různých stylů. MERCY TIES jedou turné s Birds In Row, s nimiž jsou prostřednictvím svého schizofrenního punk rocku s elementy math rocku a grindu i stylově spříznění.

Norská avantgardní pětice MADDER MORTEM v čele s nepřehlédnutelnou a nepřeslechnutelnou zpěvačkou Agnete Kirkevaag si získala řadu fanoušků na Brutal Assaultu již před lety, jejich velmi expresivní, živelná a emotivní muzika i projev kapely nechá málokoho lhostejným. Německý black metal pod názvem ULTHA představuje svojský mix mezi skandinávským a americkým black metalem, představte si ošklivé dítě zplozené Emperor a Leviathan.

První sobotní slot tradičně znamená odpočinkovou záležitost v podobě chrochtajícího goregrindu, který letos obstarají NUCLEAR VOMIT. A stejně tak bude dodržena i tradice vyždímání zbylé energie poslední kapelou na festivalu hrající funeral doom, letos šanci dostanou Francouzi MONOLITHE.
Jako poslední kapelu vám přinášíme SOEN, supergroup bývalého bubeníka Opeth a Amon Amarth a ex-členů Willowtree, ve kterém si mihl i Steve DiGiorgio. Můžete čekat melodickou, těžkotonážní a spletitou směs mísící se v osobitém prog metalu.

22. ročník prestižní metalové přehlídky Brutal Assault se odehraje 9.-12. augusta 2017 v areálu barokní pevnosti Josefov u Jaroměře. A nezapomeňte, zvýhodněná cena vstupenek je platná pouze do konce apríla! Více info na festivalovém webu a FB.


Zdroj: Radek Pavlovič / Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie