PURNAMA - detaily o novém albu

PURNAMA - detaily o novém albu

Koncem roku 2019 rozšířila řady vydavatelství MetalGate turnovská death/black metalová horda PURNAMA, která již za pár dní vypustí do světa svou druhou placku nazvanou "Flame of Rebellion".

Tato čtyřčlenná skupina vznikla v roce 2011, v roce 2017 vydala svůj debut "Lioness" a v posledních letech se bez nadsázky stala skutečným fenoménem domácí scény. Kde tedy tkví příčiny tohoto úspěchu? A o čem nám bude "Flame of Rebellion" vyprávět?

Předně tedy, proč je formace v takovém kurzu. Za jejím úspěchem stojí zaprvé skutečně masivní turné ve společnosti stájových kolegů NAHUM a INNERSPHERE, které tento trojlístek deathových spolků vzalo snad do všech koutů Česka a přilehlého okolí. Zadruhé je třeba připomenout nápaditou death/black metalovou muziku, jež je podtržená vynikající pódivou prezentací. Hlavním důvodem úspěchu je totiž v tomto případě skutečně nadstandardní vztah, jenž panuje mezi hudebníky a jejich fanoušky. PURNAMA neopomene jedinou příležitost, aby vzdala upřímné díky svým věrným fans (alias válečníkům) za jejich podporu. A ti na oplátku ženou svou formaci neskutečným tempem kupředu. Není divu, že hudebníci rádi a často zdůrazňují, že teprve spolu se svými válečníky jsou jedním tělem, jednou duší, jedním celkem.Pozoruhodná je rovněž celková filosofie, která je s kapelou spojená. PURNAMA chce prostřednictvím svých textů zejména připomenout, že každý z nás - ať už se potýká s jakoukoli nepřízní osudu - má v sobě sílu jít a své trable překonat. I na novém albu je tato myšlenka nosným motivem. Bylo by však nepřesné tvrdit, že je to jediné téma, o němž "Flame of Rebellion" vypráví. Symbolické texty, v nichž exceluje hlavní skladatel a textař Jakub Viták, skrývají výzvy k osvobození se od okovů jakéhokoli náboženství či jiné omezující doktríny. Zároveň akcentují moc přírody jakožto entity, jež přetrvá veškeré civilizace a veškerou snahu člověka o její podmanění. Pozorný posluchač pak může v textech objevit i repliky z Lord of the Rings, čímž Jakub vzdává hold svému oblíbenému Tolkienovi a fantasy žánru jako takovému.

PURNAMA tak nyní stojí na prahu nových dobrodružství, kterých, jak jsme si jistí, bude skutečně hojné množství. Na zteč se chystají velice pečlivě a o nové desce mluví s entuziasmem sobě vlastním. Již nyní nový materiál označují za velmi dospělý, kompaktní a dotažený do posledního detailu.
Nezapomeňte si tedy zaškrtnout v kalendáři hned dvě data - 22. ledna, kdy "Flame of Rebellion" vychází a 25. ledna 2020, kdy kapela tento svůj nový počin pokřtí, a to v Liberci v klubu Bunkr!


Zdroj: MetalGate

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

Nový OTARGOS
novinka
18. septembra 2021
Nový song od CRADLE OF FILTH
novinka
16. septembra 2021
Tretí album AEPHANEMER
novinka
16. septembra 2021
Nový UNLEASHED
novinka
14. septembra 2021