REVENGE DIVISION odhaľujú sivú eminenciu

REVENGE DIVISION odhaľujú sivú eminenciu

REVENGE DIVISION vypustili do sveta svoj druhý album s názvom "The Grey Eminence". Chalani z Považskej Bystrice stavili na poriadnu porciu sviežej energie, moderných postupov a chytľavých melódií. Celý album môžete nájsť na ich YouTube kanále, kde je dostupný zadarmo k vypočutiu. A kto je tá sivá eminencia?

„Téma neurčitej osoby, ktorá má moc ťahať za nitky, mi príde ako zaujímavá a zároveň mystická téma na zamyslenie. Existuje postava, ktorá má tú moc ovplyvniť beh dejín? Ako symbol pre tento album sme zvolili chobotnicu, pretože tá podobne ako šedá eminencia rozťahuje svoje chápadlá a v skutočnosti nevieme, kto stojí za oponou. Tento symbol si tiež môžete všimnúť na covere albumu,“ prezrádza bubeník Tom Brighter.

Album sa nahrával vo viacerých etapách. Bicie sa nahrali v GM studio, o vokály sa postaralo Seabeast Production, Jakub Kontra si zobral na starosť gitary a bicie a samotný mix a mastering prebehol pod taktovkou Tonda Smrčku a jeho Seabeast Production. Chalani rovno s albumom vypúšťajú aj nový videoklip k piesni "The Tank". O čom pojednáva?

„Točili sme ho v Kuneradskom kaštieli, ktorý je už vyhorený. Celý dej je poňatý v metaforickej rovine. Zobrazuje boj dvoch osôb so skutočnými ale aj s fiktívnymi problémami. Unesení sa ocitnú nečakane v neznámom priestore z ktorého sa musia dostať von, ak sa chcú zachrániť, čo symbolizuje životný problém alebo obdobie, z ktorého sa človek musí dostať a prekonať na tejto ceste rôzne prekážky. Môžete si všimnúť obesenca, ktorý svoj boj už vzdal a zároveň je tam aj pripravená slučka ako symbol kapitulácie, no on si vyberá bojovať ďalej.
Taktiež si môžete všimnúť vojakov, ktorí sa následne rozplynú. Táto situácia symbolizuje, že množstvo problémov si ľudia vytvárajú sami a v skutočnosti existujú len v ich hlavách. Záver môže na prvý dojem zmiasť, no v skutočnosti sa ukazuje, že záchrancovia sú vlastne únoscovia. Zvyšok už prenechám na vašu fantáziu,“
doplnil Tomáš.

Vizuálna stránku si zobral na starosť Jozef Pobočík, ktorý pomocou akrylových farieb a kartónu vytvorili maľby ku každej jednej piesni. Námety jednotlivých obrazov vystihujú myšlienku a zároveň aj atmosféru piesní. O grafickú post-produkciu sa postarala Iveta Doležalová, ktorá zároveň nahrala aj husle do dvoch skladieb.
Release party prebehne 25. marca 2017 v rodnom meste, Považskej Bystrici - v klube Apollo, kde album "The Grey Eminence" odznie celý. Ako hostia vystúpia LANDLESS a ARILADE.


Zdroj: Lukáš "Bukáčo" Polák / Hlukoskop

Revenge Division

Názory redakcie

Chýba názor redakcie