Porota rozhodla: Semifinalisti Wacken Metal Battle Slovakia sú známi

Porota rozhodla: Semifinalisti Wacken Metal Battle Slovakia sú známi

Hlasovanie v nultom kole aktuálneho ročníka vo Wacken Metal Battle Slovakia je uzavreté. Porota vybrala semifinalistov. 

Do súťaže Wacken Metal Battle Slovakia 2019 sa prihlásilo dokopy 33 slovenských skupín. Z toho ich bolo 14 v divízii Západ a 19 v divízii Východ. Porota v zložení Stanislav „Stillborn“ Černák (Valhalla.sk), Rudi Rus (Headbanger_FM), Adela Melová (Metalirium, Forensick Music), Ľuboš „Hoyas“ Dúcky (ATTACK OF RAGE, DEPRESY a Rock Hard) a Lukáš „Bukáčo“ Polák (Hlukoskop.sk) nemala výber vôbec ľahký.

Každý z členov poroty mal k dispozícii 10 bodov pre kapely zo Západu a 10 bodov pre kapely z Východu. Body porotcov sa zrátali a šesť skupín s najvyšším počtom bodov postúpilo do jednotlivých semifinálových kôl.

Semifinále divízie Západ sa uskutoční v sobotu 13. apríla v bratislavskom klube Randal. Na semifinále skupiny Východ sa môžete tešiť o týždeň v sobotu 20. apríla v košickom Riders Pube. Tu už jednotlivé formácie ukážu porote a fanúšikom, ako im to hrá naživo. Do májového finále v banskobystrickom Tartarose postupujú tri najlepšie skupiny z oboch semifinálových kôl.

Postupujúce kapely

Divízia Západ: 1. APRIL WEEPS – Atmospheric Metal – Dunajská Streda – 43 bodov2. DEHYDRATED – Death Metal – Piešťany – 41 bodov3. BESNA – Post-Black Metal – Bratislava – 37 bodov4. HEAD2DOWN – Alternative Metal – Topoľčany – 33 bodov5. FROZEN BLOOD – Black Death Metal – Bratislava – 23 bodov6. MODERN AGE DYING – Melodic Death Metal – Nitra – 22 bodovNáhradník v prípade odstúpenia nejakej kapely: MOR – Black Metal – Nitra – 17 bodov.

Divízia Východ: 1. ALL THE FURY – Melodic Death Metal – Košice – 39 bodov2. ANTHOLOGY – Symphonic Metal – Nižná – 38 bodov3. IRIA – Black Metal – Prešov – 30 bodov4. BLOODY REDEMPTION – Death Metal – Revúca – 27 bodov5. REALMS OF CHAOS – Death Metal – Banská Bystrica – 23 bodov6. TEMPLE – Progressive Metal – Prešov – 19 bodovNáhradník v prípade odstúpenia nejakej kapely: ETTERNA – Melodic Metal – Prešov – 18 bodov

 

PR článok: WACKEN METAL BATTLE SLOVAKIA / Stanley "Stillborn" Černák

Názory redakcie

Chýba názor redakcie