Spiritualita lidské existence pod lupou projektu KLOCT

Spiritualita lidské existence pod lupou projektu KLOCT

Prvních 24 hodin po vydání má za sebou také konceptuální album “Years of Silence” francouzského one-man projektu KLOCT. Melodický metal s kombinací black & deathového vokálu se zaměřuje na spiritualitu a všechny silné lidské emoce, z nichž čerpá svou sílu, atmosféru a svěží neotřelé kompoziční nápady. 
 

Přemýšlivý, tichý a ničím neohraničený je svět, ve kterém KLOCT operuje a jímž nás provází. Album vypovídá příběh člověka, který za sebou jednoho dne zavřel dveře a spálil mosty, o jeho cestě a naslouchání tichu a regeneraci v horách, kam se uchýlil strávit zbytek svých dní a pracovat zde na spirituálním růstu i osvícení.

Pochmurná a emotivní hudba funguje mimo klasické měření času, což koresponduje s dějem písní, a nabízí tak mnohonásobně větší prostor vnímavému posluchači pro vychutnání každého souzvuku a každé emoce. Perfektní a nepřehlcená kombinace nástrojů a jejich melodických linek, a stejně tak práce s atmosférou a všemožnými přechody, je velkým soustem i pro dobře zajetou kapelu, natož pro jednoho skladatele. Ale ono to funguje! A i když ne všechny písně z nového alba k sobě perfektně žánrově pasují, a poukazuji tím hlavně na singl “Months of Travel”, který dávám níže k porovnání, pořád je to co kus, to vysoké hodnocení za kompozici, procítěnost i technické provedení. Báječný skladatel, tenhle KLOCT.Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

DARK TRANQUILLITY s ďalším videom
novinka
21. júla 2024
BRUTAL ASSAULT 27 zverejnil program
novinka
09. júla 2024
Nový singel SWALLOW THE SUN
novinka
03. júla 2024
CYNIC v Audiotree
novinka
26. júna 2024