SYMFOBIA - prvá skladba v slovenčine

SYMFOBIA - prvá skladba v slovenčine

Nitrianska symphonic rock/metalová formácia SYMFOBIA zverejnila prvú skladbu naspievanú v rodnej slovenčine. Pieseň má silný odkaz.

SYMFOBIA momentálne dokončuje práce na druhom štúdiovom albume. Po klipoch k novým piesňam "From the Ashes" a "Everything's Possible" prichádza nový obrazový materiál v ich vôbec prvej slovenskej skladbe "Človek". Ide o návrat k človeku v časoch prekvitania „fejku“.
Súčasťou skladby je aj gitarové sólo Jimmiho Cimbalu, ktorý je prvým hosťujúcim hudobníkom, s ktorým kapela od svojho vzniku vôbec spolupracovala. Nová pieseň „Človek“ podáva obraz dnešnej spoločnosti plnej prázdnych fráz a pripomína to, čo je naozaj dôležité. Text napísala speváčka Erika Strečková na hudbu k už existujúcej piesni v angličtine - "From the Ashes".

„Text je do veľkej miery je inšpirovaný momentálnou stratou hodnôt a slušnosti, kde poznanie a láska sú zatienené túžbou po moci a chamtivosti. Hlavný odkaz piesne sa nesie v duchu prebudenia a v snahe vyvarovať sa chybám, ktoré ľudstvo opakovane pácha. Človek má viac dôverovať svojej intuícii a srdcu a nezabúdať, že iba láska napraví chyby tam, kde niet viac poznania,“ prezradila viac o texte Erika Strečková.

Videoklip sa natáčal v štúdiu Jimmiho Cimbalu v Seredi a to rovno pri nahrávaní skladby.

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

Nový OTARGOS
novinka
18. septembra 2021
Nový song od CRADLE OF FILTH
novinka
16. septembra 2021
Tretí album AEPHANEMER
novinka
16. septembra 2021
Nový UNLEASHED
novinka
14. septembra 2021