TORTHARRY oslaví třicátiny novou deskou

TORTHARRY oslaví třicátiny novou deskou

Zatímco mnohé kapely se při kulatých výročích ohlíží přes rameno, chystají různé výběry, živáky a podobné kompilace, tuzemští TORTHARRY to mají přesně naopak. K letošním třicátinám si nadělí desátou studiovou desku. "Altars Of Ignorance" vyjde již 14.6.2021 pod značkou MetalGate.

„Fanoušci se mohou těšit na valivý a poctivý death metal bez kytarových sól. Trošku jsme zvolnili, přidali melodie… kolikrát jsme skoro až zastavili, některé pasáže jsou skutečně pomalé,“ usmívá se manažer kapely Luboš Goro Gorgan. Jedním dechem ale ubezpečuje, že posluchači dostanou typické Tortharry. Zkrátka death metal vysoké jakosti! „Cítíme, že se nám to fakt povedlo, takže se už nemůžeme dočkat, až album bude venku. Myslím, že si ho fanoušci užijí stejně jako my!“

Deska vznikala v The Barn Recording Studio pod dohledem stále vyhledávanějšího producenta Dana Frimla. „The Barn je u nás naprosté top studio, nemá konkurenci! Zázemí, technika, přístup Dana, který je skvělým sluchařem a odborníkem… Prostě paráda,“ chválí Goro.

TORTHARRY jsou bezesporu jednou z nejvýraznějších kapel tuzemské deathmetalové scény. Celkem vystoupili na více než 800 akcích (historicky první koncert odehráli 12.10.1991 v Náchodě), vydali tři dema, deset alb (i s aktuálním "Altars Of Ignorance") a devět videoklipů. Stále jsou velmi aktivní, mají tah na branku a chuť tvořit novou muziku.

 
 
 
„Mezi naše největší hudební zážitky a úspěchy patří tuzemské turné se Sepultura, brazilské turné s Belphegor a Gorgoroth, a pak samozřejmě MetalGate Czech Death Fest, kterým si postupně plníme své sny, kdy pravidelně zveme kapely, které nám byly a jsou vzorem,“ vyjmenovává Goro.

MetalGate Czech Death Fest připravují TORTHARRY s pražským vydavatelstvím MetalGate, u kterého kapela pravidelně vydává své desky. Ani tentokrát tomu nebude jinak.

 
Zdroj: MetalGate

Názory redakcie

Chýba názor redakcie