Warrel Dane z NEVERMORE mŕtvy!

Warrel Dane z NEVERMORE mŕtvy!

Uznávaný progressive metalový spevák WARREL DANE, ktorý sa stal legendou vďaka účinkovaniu v kapelách SANCTUARY a zaniknutých NEVERMORE, dnes, 13. decembra 2017 vo veku 56 rokov ZOMREL.
Stalo sa tak v brazílskom meste São Paulo, príčinou bol infarkt. Americký hudobník, ktorý práve komponoval svoj druhý sólový album, mal počas noci srdcový záchvat a ten sa mu stal osudným.

Gitarista Johnny Moraes, ktorý bol členom jeho sólovej kapely, bol so spevákom okolo polnoci, keď sa Warrel začal cítiť zle.
"Zomrel v noci," povedal Moraes pre brazílsky UOL. "Bol v apartmáne, kde zostal počas nahrávania albumu, keď sa to stalo. Dal som mu masáž srdca a volali sme Mobile Emergency Care Service ktorí prišiel veľmi rýchlo, ale keď dorazili, bol už mŕtvy."

Podľa Moraesa mal Warrel Dane sériu závislostí a zdravotných problémov. "Jeho zdravie bolo už veľmi slabé kvôli jeho cukrovke a jeho problémom s alkoholizmom," povedal. "Už bol vystavený mnohým zdravotným problémom."

Inštrumentálne časti pre druhý album Warrelovho sólového albumu boli takmer dokončené a ten krátko pred smrťou začal produkovať svoje vokály. Hudobníci premýšľajú nad dokončení nahrávania s hosťujúcimi spevákmi a vydaním posmrtného tributu, ale zatiaľ sa definitívne nerozhodli.

V rozhovore z roku 2016 pre brazílsky Imprensa Do Rock, Warrel Dane poukázal na svoj alkoholizmus a odpovedal na otázku, ako sa stará o jeho hlas. "Najdôležitejšia vec pre speváka je, že musíte mať veľa odpočinku, veľa spánku," povedal. "Musíš piť veľa vody, musíš sa hydratovať a... Viem, že mám zlú povesť o alkohole, ale som na tom lepšie než som bol predtým."

NEVERMORE sa rozdelili v roku 2011, keď gitarista Jeff Loomis a bubeník Van Williams oznámili odchod z kapely kvôli osobným rozdielom s Warrelom a basákom Jimom Sheppard. Warrel neskôr opísal NEVERMORE v rozhovore ako "najväčšiu skupinu, akú kedy alkohol zničil."
Dane minulý rok v "The Jasta Show", že odvtedy zriedka hovoril s Jeffom, ktorý je teraz v ARCH ENEMY. Trval však na jednom: "my sa navzájom nenenávidime, nie sme nepriatelia, sme stále priatelia - priatelia, ktorí spolu, žiaľ, hovoria veľmi zriedkavo."

SANCTUARY, ktorý sa v roku 2010 reformovali po osemnásťročnej prestávke, strávili posledné roky koncertujúc na podporu svojho comeback albumu "The Year The Sun Died" (2014), ako aj CD "Inception" (2016), albumu pozostávajúceho z predpokladaných stratených štúdiových nahrávok z roku 1986.


Zdroj: Blabbermouth.net

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

Nové video od POETRY IN TELEGRAMS
novinka
24. októbra 2021
SWALLOW THE SUN s novým klipom
novinka
24. októbra 2021
Nové PATHOLOGY čoskoro
novinka
23. októbra 2021
RAGE OF LIGHT s novým singlom
novinka
23. októbra 2021