KAMELOT - One Cold Winter´s Night

Americko-nórski chlapci, teda dnes už vlastne ostrieľaní metaloví harcovníci sa koncom minulého roka prihlásili z chladného nórskeho Osla s DVD s názvom "One Cold Winter´s Night". Nemá snaď zmysel ospevovať kvality pána speváka Khana (toho sa už dosť napísalo k recenziám na štúdiové albumy). Stručne povedné, vidieť tento koncertík v Rockefeller Hall musel byť skutočne nezabudnuteľný zážitok. A keďže sa jedná o recenziu na DVD disk, poďme sa radšej pozrieť na vizuálnu zložku tohto nosiča.

Kamelot si na svojom debutovom DVD dali naozaj záležať , čo sa nevidí len tak často (v porovnaní s debutovým koncertným DVD napríklad dnes už takmer legiend ICED EARTH KAMELOT jasne vyhrávajú). Dokonca aj booklet je nesmierne vkusný, krásne umelecké fotky. Obsah samotného disku mi potom vyrazil dych. Počula som mnoho pozitívnych reakcií na adresu tohto nosiča, ale naozaj, vydarená show s pozoruhodnými efektami vás veľmi milo prekvapí. Vizuálne stvárnenie show je príjemným balzamom na oči, v podobe krásnej svetelnej show a nechýbajú pekné efekty ako ohňostroj alebo umelý sneh pri skladbe "Abandoned". Skutočne prvotriedny vizuálny zážitok, okrem toho KAMELOT si pozvali množstvo zaujímavých hostí ako Saschu Paetha, Snouwyho Shawa ako Mephista (namiesto Shagratha), alebo Simone Simons z kapely EPICA a mnohých ďalších. Za zmienku stojí takmer až divadelné stvárnenie skladieb ako napr. "Elizabeth" a "March of Mephisto". Takéto momenty vytvárajú pocit, že sledujete nielen rockový koncert, ale zároveň dramatické divadelné predstavenie, Skutočná pastva pre oči.

Druhý disk obsahuje všetko, čo by mohlo fanúšika kapely potešiť. Od interviews s členmi kapely, alebo aj krásnou Simone Simons, cez videoklipy zo živých vystúpení a oficiálnych videí "The Haunting", "March Of The Mephisto" v cenzurovanej aj necenzurovanej verzii. Pokiaľ vám ani toto nebude stačiť, môžte sa prehrabávať informáciami o členoch kapely a mnohými peknými fotkami.

Chyby na tomto DVD nájdeme len s veľkými ťažkosťami, prakticky obsahuje všetko, čo od slušného nadštandardného DVD fanúšik môže očakávať.

9 / 10

Tracklist

DVD 1
1. Intro: Un Assasino Molto Silenzioso
2. The Black Halo
3. Soul Society
4. The Edge of Paradise
5. Center of the Universe
6. Nights of Arabia
7. Abandoned
8. Forever
9. Keyboard Solo
10. The Haunting
11. Moonlight
12. When The Lights Are Down
13. Elizabeth (Part I, II & III)
14. March of Mephisto
15. Karma
16. Drum Solo
17. Farewell
18. Curtain call/Outro

DVD 2
- Behind the Scenes
- Band interviews
- Making of The Haunting
- Up Close Interview with Thomas Youngblood at home
- Casey Grill at drum
- Interview with Simone Simons from Epica
- Huge photo Gallery
- Band Bio and Top 5
- Discography
- Videos:
The Haunting
March of Mephisto
March of Mephisto (uncensored)
Serenade
March of Mephisto live at Sweden Rock 2006

Zostava

Roy "Khan" Khantatat - spev
Thomas Youngblood - gitara
Glenn Barry - basgitara
Casey Grillo - bicie
Oliver Palotai - klávesy

Informácie o albume

Žáner: Power/Progressive Metal

Dátum vydania: 30.10.2006

Typ:

Dĺžka: 90:34

Vydavateľstvo: SPV

Webová stránka:

Krajina: USA/Nórsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2006-11-11 20:42:32

Prečítané: 1318x

Autor: Adela Melová

Adela Melová

Názory redakcie

Chýba názor redakcie