ABSENT IN BODY - Plague God

ABSENT IN BODY - Plague God

ABSENT IN BODY je nenápadný projekt, ktorý založili výrazné osobnosti metalového undergroundu. Gitarista Scott Kelly je zakladajúcim členom NEUROSIS a spolumajiteľ vydavateľstva Neurot Recordings. Ten sa spojil s dvojicou Mathieu Vandekerckhove a Colin Van Eeckhout z belgickej skupiny AMENRA. Ako posledného pribrali do projektu bubeníka Igora Cavaleru (ex-SEPULTURA).

Spolu začali tvoriť jedinečnú hudbu, ktorá čiastočne vychádza z ich domovských skupín. Jednoduché gitarové riffy opakujúce sa v nekonečných slučkách odkazujú na ponurosť NEUROSIS. Hlasový prejav Colina je ako vystrihnutý z posledného albumu AMENRA - "De doorn". Zúfalý rev plný bolesti a beznádeje je jeho typická poloha, ktorá ho definuje. V protiklade k tomu neprítomne odriekava texty, akoby bol oprostený od akejkoľvek emócie. Treťou jeho polohou je temný growl diktujúci nemilosrdné a nihilistické vízie. Zaujímavá je aj rytmika, ktorá je minimalistická a v podstate veľmi priamočiara. Spolu s industriálnymi prvkami znie veľmi chladne a strojovo, čím pripomína tvorbu kapiel ako GODFLESH či MINISTRY. Len sa jedná o výrazne pomalšie a ťahavejšie tempá. Celú túto skazu dofarbujú rôzne ambientné či industriálne prvky, ktoré sa k tejto hudbe mimoriadne hodia.Jednotlivé skladby pôsobia na poslucháča hrôzostrašne a dystopicky. Texty piesní nie sú o nič veselšie. Ľudstvo svojou bezohľadnosťou obrátilo prírodu proti sebe a jedna kríza strieda druhú. Sebeckosť a neprítomnosť tolerancie nás ženie do zničujúcej vojny, ktorú vedieme proti sebe. Takýto pohľad na našu spoločnosť by pred rokmi vyzeral ako katastrofický film. No my sme si postupne zvykli a tvárime sa, akoby sme to mali pod kontrolou. My už ale nemáme pod kontrolou vôbec nič a každým krokom sa približujeme k neodvratnej katastrofe. Temnota nás vťahuje do svojho kráľovstva, pričom cesta späť už nie je možná. Niečo podobné tvorili svojho času RED HARVEST a robili to podobne presvedčivo.

ABSENT IN BODY ponúkajú desivú kombináciu post-metalu a sludge, ktorú údia v industriálnom smogu. Znie to ako zhudobnený koniec sveta, ktorého sa nechcete dožiť. Nenájdete tu ani náznak svetla či nádeje, tu totiž vládne "Plague God".    

9 / 10

Tracklist

1. Rise From Ruins
2. In Spirit In Spite
3. Sarin
4. The Acres / The Ache
5. The Half Rising Man

Zostava

Colin H. Van Eeckhout - vokály, basa
Scott Kelly - gitara
Mathieu J. Vandekerckhove - gitara, elektronika
Igor Cavalera - bicie

Informácie o albume

Žáner: Industrial Sludge Post-metal

Dátum vydania: 25.03.2022

Typ: CD, LP

Dĺžka: 36:27

Vydavateľstvo: Relapse Records

Webová stránka: http://absentinbody.bandcamp.com

Krajina: International

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2022-04-08 19:08:46

Prečítané: 438x

Autor: Martin Mayer

Martin Mayer

Názory redakcie

Chýba názor redakcie