ASPHYX - Death...The Brutal Way

ASPHYX - Death...The Brutal Way

Keď sa Asphyx v roku 2007 znovu zjednotili, plány Boba Bagchusa smerovali predovšetkým ku koncertným šnúram. Už o rok sa však myšlienky kapelníka pobrali iným smerom a tak sme sa tohto roku dočkali novinky, výstižne nazvanej Death...The Brutal Way. Späť je aj stratený syn Martin Van Drunen, ktorý začiatkom deväťdesiatych rokov obohatil najlepšie kúsky Asphyxu The Rack a Last One On Earth.

Už len návrat tohto legendárneho vokalistu vzbudzoval vo mne veľký záujem. Na novinke si opäť počína fantasticky a nahrávka tak má razom úplne odlišné čaro. Na zatiaľ poslednom albume On The Wings Of Inferno z roku 2000 vokály obstarával Wannes Gubbels, ktorý teraz Martinov famózny hlások doprevádza. Od začiatku kapela odhadzuje všetky doomové praktiky známe z predošlých albumov a hrubozrnná old school rezačka sa môže začať. Všetkým priaznivcom starej školy zaiste chýbali typické paľby plné úderných riffov ako Scorbutics, alebo skvelá The Herald aj so spomalením a naznačenou melodikou. Fantastická je najmä brutalitka Death The Brutal Way, kde prvé dve slohy a refrény pôsobia ako jedna ohava, ktorá sa na vás valí brutálnym tempom. Až v druhej polovici skladby príde na rad spomalenie a detonačné riffy vyvolávajúce zimomriavky.

"Merchants of brutality,
death our only rule
The doctrine of true metal,
gods of the old school
Die by fucking Asphyx,
ultra loud we slay
Skinned alive you humbly beg
for death the brutal way!"

Druhá časť albumu je už oveľa doomovejšia, ale stále dostatočne brutálna a zvrátená. V Asphyx II (They Died As They Marched) sa opäť objaví jednoduché melodické osvieženie, v Black Hole Storm dokonca začína piano. Dlho znejúce hrubé riffy, trebárs zo začiatkov skladieb Riflegun Redeemer alebo Cape Horn sú síce stokrát obohrané inými kapelami, no Asphyx ich dokážu použiť umne a ja som sa pristihol, ako im to verím. Po dohratí poslednej zúfalej inštrumentálky The Saw, The Torture, The Pain sa naozaj začínam oblizovať. Úprimne a s láskou varený old schoolový guľáš chutil náramne. Nečudo, varili ho majstri Asphyx.

Vynikajúci comeback v znamení jedného z najlepších death metalových albumov roka 2009, tak to sú holandskí frajeri Asphyx a Death...The Brutal Way.

8,5 / 10

Tracklist

01. Scorbutics
02. The Herald
03. Bloodswamp
04. Death The Brutal Way
05. Asphyx II (They Died As They Marched)
06. Eisenbahnmorser
07. Black Hole Storm
08. Riflegun Redeemer
09. Cape Horn
10. The Saw, The Torture, The Pain

Zostava

Martin Van Drunen - vokál
Wannes Gubbels - basgitara, vokál
Bob Bagchus - bicie
Paul Baayens - gitara

Informácie o albume

Žáner: Death Metal

Dátum vydania: 22.06.2009

Typ: CD

Dĺžka: 48:51

Vydavateľstvo: Century Media

Webová stránka:

Krajina: Holandsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2009-07-30 21:55:40

Prečítané: 1000x

Autor: Andrej Janoťák

Andrej Janoťák

Názory redakcie

Chýba názor redakcie