ASPHYX - Incoming Death

ASPHYX - Incoming Death

Prásk-šupa medzi oči, počítanie v prvej sekunde úvodnej „Candiru“. A nasleduje necelých 50 minút mrzačenia a pomalého porcovania, totálneho rozkladu. Na svedomí to nemá nikto iný, ako Martin van Drunen a jeho banda „tulipánov“ ASPHYX. Svojím deviatym ostrým výstrelom v 28-ročnej kariére triafajú čistý stred na death metalovom poli bitevnom. Smrť, ktorá prichádza na tomto albume, nemá zľutovanie. Kompromisy tu nemajú miesto. Tretia „Wardroid“ vás rozomelie svojim tempom, ktoré je pre ASPHYX priam poznávacím znamením. Podobne to dokáže, vlastne dokázala len jedna banda a to už nefunkčný tank z Anglicka, BOLT THROWER (R.I.P.). 

Holanďania každou jednou skladbou zvlášť dokazujú, že pušný prach im rozhodne nevlhne. Tempá striedajú s obrovskou ľahkosťou, plynule, nenarúšajúc pri tom štruktúru skladieb. Tá však samozrejme nie je žiadny hlavolam, veď je to DEATH METAL. A to ten najrýdzejší death metal vo svojej prvotnej, základnej podobe. Korene, to slovo presne vystihuje toto dielo. Takto znel death metal pri svojom vzniku. ASPHYX dokázali vytvoriť zvuk ako v raných deväťdesiatkach a tak skutočne srdcia nás, metalových „fotrov“ zaplesať musia pri každom riffe, prechode, Martinovom charakteristickom „aaaaaaaaaarghhhhhhh“.

V skladbách jednotlivo sa netreba príliš vŕtať, každá jedna má svoj drajv, dĺžky songov sú rôzne, od titulnej „Incoming Death“, trvajúcej necelé dve minútky, po osemminútovú zatváračku „Death: the Only Immortal“. Niežeby som úmyselne hľadal slabinu, či skulinku, kadiaľ by unikla dokonalosť tohto monštra,ale tak ako ucho, ani zrak na obale neobjavil žiadnu. 

Ak by som mal predsa len mal vypichnúť konkrétny náboj zo zásobníka, tak snáď už spomínanú „Wardroid“, či piatu ŤAŽKOtonážnu „It Came from the Skies“,ktorá musí prevalcovať a rozdrviť každú prekážku bez ohľadu na veľkosť, či materiál. V nasledujúcej „The Grand Denial“ si pohrali aj s melódiami. Gitarová vyhrávka aj akustický záver mi spôsobili husiu kožu, aby vzápätí s titulnou nekompromisnou šlehou „prišla smrť“-“Incomig Death“.

Takže ak sa niekto obáva, že smrť zomiera, tu je dôkaz o opaku...smrť žije...

10 / 10

Tracklist

1. Candiru
2. Division Brandenburg
3. Wardroid
4. The Feeder
5. It Came from the Skies
6. The Grand Denial
7. Incoming Death
8. Forerunners of the Apocalypse
9. Subterra Incognita
10. Wildland Fire
11. Death: the Only Immortal

Zostava

Martin van Drunen - vokály
Paul Baayens - gitary
Alwin Zuur - basgitara
Stefan Huskens - bicie

Informácie o albume

Žáner: Death Metal

Dátum vydania: 30. 09. 2016

Typ: CD, LP, Mediabook, Digipak, Digital

Dĺžka: 47:42

Vydavateľstvo: Century Media Records

Webová stránka: http://www.asphyx.nl/

Krajina: Holandsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2016-10-11 15:34:36

Prečítané: 1699x

Autor: Rasťo Jurčo

Rasťo Jurčo

Názory redakcie

Chýba názor redakcie