BENEDICTION - Killing Music

Britskí deathoví matadori nechali svoj dav fanúšikov čakať pekných 7 rokov. Zabíjajúca muzika tak konečne prišla na trh a na jej podporu sa Benediction zastavili aj u nás.

Myslím že Benediction sú dobre známou úderkou pre poctivých old schoolových fanúšikov. A to hlavne vďaka albumom The Grand Leveller (1991), Transcend The Rubicon (1993), či azda vrcholnému počinu The Dreams You Dread (1995). Jednoduchý priamočiary death jemne podlíznutý punkom už páni hobľujú takmer 20 rokov.

Benediction sa s ničím neserú ani tentokrát, vedia, v čom boli vždy silní a presvedčiví. Prudká hobľovačka masívnych riffov, chorobne valivé tempo, bez akýchkoľvek technických lahôdok. Najlepším príkladom toho je len jediné gitarové sólo albumu v Cold, Deathless, Unrepetant.

Po Intre sa na nás vyrúti skvelý úvod reprezentovaný skladbami The Grey Man, Controlopolis (Rats In The Mask), ale najviac účinkuje titulná skladba spoločne s They Must Die Screaming. Škoda, že páni toto zurvalé tempo nevydržia do konca a ponúknu aj čo-to z nezáživnej nudy. Za všetky spomeniem Immaculate Facade, kde ako keby už páni nevedeli, kam všetky tie riffy šupnúť. Ďalším mínusom sú dve zbytočné cover verzie.

Pri Benediction nemá žiadny význam niečo rozpitvávať ďalej. Slušný náter, ktorý by v polovici deväťdesiatych rokov určite vyvolal väčší záujem. Z dnešného pohľadu je Killing Music ďalším pekným retrom, s ktorým sa v poslednom čase roztrhlo vrece. Môže byť, ale žiadne padnutie na zadok teda nečakajte.

7 / 10

Tracklist

01. Intro
02. The Grey Man
03. Controlopolis(Rats In The Mask)
04. Killing Music
05. They Must Die Screaming
06. Dripping With Disgust
07. Wrath And Regret
08. As Her Skin Weeps
09. Cold, Deathless, Unrepentant
10. Immaculate Façade
11. Burying The Hatchet
12. Beg, You Dog
13. Seeing Through My Eyes(Broken Bones cover)
14. Largactyl(Amebix cover )

Zostava

Dave Hunt - vokál
Darren Brookes - gitara
Peter Rewinsky - gitara
Frank Healy - basa
Neil Hutton - bicie

Informácie o albume

Žáner: Death Metal

Dátum vydania: 25.08.2008

Typ:

Dĺžka: 45:11

Vydavateľstvo: Nuclear Blast

Webová stránka:

Krajina: Veľká Británia

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2008-08-28 14:29:55

Prečítané: 1589x

Autor: Andrej Janoťák

Andrej Janoťák

Názory redakcie

Chýba názor redakcie