CANNIBAL CORPSE - A Skeletal Domain

CANNIBAL CORPSE - A Skeletal Domain

Na rok 2014 sa nám svoje nové dielo rozhodli naservírovať aj americkí mäsiari CANNIBAL CORPSE. Pre túto deathmetalovú legendu je to už neuveriteľný trinásty album, tak sa naň poďme trochu detailnejšie pozrieť.

Keď som nedávno pri recenzovaní CD-čka BELPHEGOR poukazoval na minimum nejakých „akože-zmien“, tak pri CANNIBALe by mi hľadanie akéhokoľvek štýlového vybočenia prišlo ako totálna utópia. "A Skeletal Domain" totiž ponúka presne ten štandard, na ktorý sme u Websterovcov zvyknutí, a keby ste si teraz vyhľadali recenziu mojich kolegov napríklad na "Torture", popisovala by zhruba to isté - zdvojené, rezavé, smrtiace gitarové riffy striedané s rýchlymi, v podstate melodickými linkami, plus choré podladené sóla vs. nadupané, na prvý pohľad štandardné a pritom tak jedinečné a dokonalo zorganizované bicie pána Mazurkiewicza. Do toho Alexova precízne ozvučená zvonivá basa a nad tým všetkým nezastaviteľný chropot kráľa všetkých bezkrkých zombie - George "Corpsegrinder" Fishera. Zdá sa mi, že počet dlhánskych škrekov akosi zredukoval a ide na to predovšetkým gutturalom - na istotu.
Texty mu už tradične napísali jeho traja kolegovia (najviac prispel Paul), a tie sa taktiež točia okolo tém pre CANNIBAL CORPSE tak typických. (Aké prekvapenie!) Kaluže krvi sa tak striedajú s pomletými telami, "Icepick Lobotomy" povedzme s "High Velocity Impact Spatter", nechýba ani titulná vec a špecialitou pre fans zombie horrorov je post-apokalypticky ladená klipovka "Kill Or Become", ktorá vás má pripraviť na boj s nemŕtvymi. To značí: naštartovať "motorovku" a hor sa odrezávať hlavy tým zasraným beštiám!"A Skeletal Domain" je zvukovo našlapaná, takmer 44 minút trvajúca brutalita, zložená z dvanástich trackov. Poslucháčov pohybujúcich sa mimo extrémneho metalu asi nepoloží na lopatky, to však nevadí. CANNIBAL CORPSE predstavuje kult, prináša to, čo ich fans chcú a my sa už tešíme, že si to v piatok 21. novembra 2014 budeme môcť opäť potvrdiť aj naživo v Banskej Bystrici.

7,5 / 10

Tracklist

01. High Velocity Impact Spatter
02. Sadistic Embodiment
03. Kill Or Become
04. A Skeletal Domain
05. Headlong Into Carnage
06. The Murderer's Pact
07. Funeral Cremation
08. Icepick Lobotomy
09. Vector Of Cruelty
10. Bloodstained Cement
11. Asphyxiate To Resuscitate
12. Hollowed Bodies

Zostava

George "Corpsegrinder" Fisher - vokály
Pat O'Brien - gitara
Rob Barrett - gitara
Alex Webster - basgitara
Paul Mazurkiewicz - bicie

Informácie o albume

Žáner: Death Metal

Dátum vydania: 16.09.2014

Typ: CD

Dĺžka: 43:52

Vydavateľstvo: Metal Blade Records

Webová stránka: http://www.cannibalcorpse.net

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2014-11-03 12:09:56

Prečítané: 1364x

Autor: Marek "Fajo" Falat

Marek

Názory redakcie

Chýba názor redakcie