CANNIBAL CORPSE - Butchered At Birth

CANNIBAL CORPSE - Butchered At Birth

Slovné spojenie CANNIBAL CORPSE má dodnes obrovský cveng, a určite nie len kvôli toľkokrát spomínaným nechutným albumovým kresbám z dielne Vincenta Lockeho a problémom, ktorých si v tejto spojitosti páni narobili až-až. Je to však predovšetkým kvôli triumvirátu klasických brutal death metalových fošní z časov, keď ešte za mikrofónom stál charizmatický Chris Barnes.Už prvý počin spôsobil poriadny vietor v stále sa formujúcom death metalovom žánri.No príliš kvalitného materiálu však nepriniesol. Akýmsi náznakom obrovského potenciálu boli azda skladby A Skull Full Of Maggots a Mangled.

Hneď na svojej druhej fošni však technické nedostatky dokázali vygumovať a vzniká prvý vážny útok na death metalovú špičku a bol to útok veľmi úspešný. Butchered At Birth je dodnes klasikou Brutálneho Death Metalu a v tom čase im mohli konkurovať snáď len Suffocation s ich Human Waste, čo sa kvality týka. Barnesove hrdlo sa oproti debutu viditeľne zlepšilo, gitaristi ponúkajú fantastický register hutných riffov, kapela exceluje rytmicky a niektoré songy boli okorenené o výborné gitarové sóla. Z tohto albumu Kanibali dodnes hrávajú naživo, nie je tu teda rozhodne núdza o silné skladby.

Tak napríklad Meat Hook Sodomy, ktorá štartuje šialeným bzučaním, vzápätí prichádzajú spomínané fantastické rytmy a efektne growlujúci Chris Barnes. V krvavej hostine elegantne pokračujú Gutted, Living Dissection, vrchol albumu Vomit The Soul s hosťujúcim Glenom Bentonom, alebo famózna dvojminútová paľba Butchered At Birth. Kanibalom však seknú hlavne stredné rytmy, v ktorých najviac vynikajú či už to Barnes, či páni gitaristi Owen a Rusay.

Netreba pripomínať, že z hľadiska obsahu a textov sa jedná o maximálne kontroverzné dielo, čo podčiarkuje jeden z najnechutnejších obalov aké som mal možnosť vidieť. Ak ešte nemáte skúsenosti s podobnými kresbami, odporúčam poriadne sa pozrieť na túto.

Hoci album ešte nevyniká takou pestrosťou ako nasledujúce počiny, v porovnaní s Eaten Back To Life znamená míľový krok vpred. Aj preto tento album zaraďujem skôr k neskorším dvom doskám a nie je mi po chuti označiť celú štvorku albumov Barnesovej éry ako výbornú.

8,5 / 10

Tracklist

1. Meat Hook Sodomy
2. Gutted
3. Living Dissection
4. Under The Rotten Flesh
5. Covered With Sores
6. Vomit The Soul
7. Butchered At Birth
8. Rancid Amputation
9. Innards Decay

Zostava

Chris Barnes - vokál
Jack Owen - gitara
Bob Rusay - gitara
Alex Webster - basa
Paul Mazurkiewicz - bicie

Informácie o albume

Žáner: Death Metal

Dátum vydania: 01.07.1991

Typ: CD

Dĺžka: 36:34

Vydavateľstvo: Metal Blade Records

Webová stránka: http://www.cannibalcorpse.net

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2008-05-28 17:54:16

Prečítané: 1484x

Autor: Andrej Janoťák

Andrej Janoťák

Názory redakcie

Chýba názor redakcie