CANNIBAL CORPSE - Evisceration Plague

CANNIBAL CORPSE - Evisceration Plague

V deathmetalovom svete sú proste kapely, ktoré sú svojmu štýlu verné až za hrob. Či už sú to Dismember, Napalm Death alebo napríklad Benediction. Keď sa pozriete za oceán tak hneď natrafíte na CANNIBAL CORPSE, legendu to zvučného mena. Veď vlastne sme ani nechceli nič iné a na nejaký experiment ani pomyslieť. Preto nebude veľmi dobré zhadzovať najnovší počin kapely okolo Alexa Webstera, kvôli do uši bijúcej neoriginalite. Producentskej paličky sa opäť ujíma Erik Rutan (ex-Morbid Angel, Hate Eternal). O booklet sa postaral nik iný než Vincent Locke a tradične sa mu opäť vydaril. Posúďte však sami.

A teraz pár slov o viac než tradičnej hudbe. Žiaľ z tucta skladieb sú na albume aj také, ktoré majú problém vychádzajúci z už príliš zabehaných postupov. Námatkovo spomeniem Priests Of Sodom, ktorá je príkladom veľmi nudnej hobľovačky a navyše je nie príliš šťastne umiestnená na úvod. Zvykli sme si, že ak sa kanibalom nevydarí pár znamenitých „hitoviek“ celý album trpí akousi sterilitou a do popredia sa dostáva pocit, že ide o sebavykrádanie. A nepomôže tomu ani tradične vynikajúci výkon všetkých zúčastnených (Mazurkiewicz?). Avšak neviem či sa nájde niekto, čo sa ešte dokáže vytešovať na detailoch typu Websterová dunivá linka, či nádherná vábivá disharmonická gitarová vyhrávka. Skôr nie.Svoje pozície death metalovej stálice však stále dokážu s prehľadom obhájiť. Veď skladby ako To Decompose, A Cauldron Of Hate, Beheading And Burning spoľahlivo bavia aj po viacnásobnom prehraní. Chvalabohu sa k tomu pridajú aj hitovky ako Evidence In The Furnance, ktorá síce mierne pripomína Make Them Suffer, či titulná Evisceration Plague. Nech je ako je, okamžite sa dostaví ten starý dobrý pocit (všetky štúdiovky po Bloodthirst), že tá doska nie je až taká rozpačitá a že dokáže aj na jedenásty krát potešiť srdce deatherovo.

Samozrejme, že teraz nezabijem nejaké závratné hodnotenie. Nie, to proste nemôžem a to som možno k legende ešte veľmi zdržanlivý. Ale najnovší počin CANNIBAL CORPSE je kus prepracovanej a chutnej muziky, ktorá si zaslúži uznanie a nových priaznivcov žánru určite zaujme. Možno im to až tak nezožeriete, ale ja som sa tak trochu aj pristihol. Evisceration Plague kanibalom veru hanbu nerobí.

6,5 / 10

Tracklist

01. Priests Of Sodom
02. Scalding Hail
03. To Decompose
04. A Cauldron Of Hate
05. Beheading And Burning
06. Evidence In The Furnance
07. Carnivorous Swarm
08. Evisceration Plague
09. Shatter Their Bones
10. Carrion Sculpted Entity
11. Unnatural
12. Skewered From Ear To Ear

Zostava

George "Corpsegrinder" Fisher - vokály
Rob Barrett - gitara
Pat O'Brien - gitara
Alex Webster - basa
Paul Mazurkiewicz - bicie

Informácie o albume

Žáner: Death Metal

Dátum vydania: 03.02.2009

Typ: CD

Dĺžka: 38:56

Vydavateľstvo: Metal Blade Records

Webová stránka: http://www.cannibalcorpse.net

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2009-03-05 17:59:39

Prečítané: 1111x

Autor: Andrej Janoťák

Andrej Janoťák

Názory redakcie

Chýba názor redakcie