CANNIBAL CORPSE - Red Before Black

CANNIBAL CORPSE - Red Before Black

Death metalové dinosaury CANNIBAL CORPSE vydali ďalší dlhotrvajúci album a priznám sa, že táto recenzia sa rodila veľmi ťažko. Prvým dôvodom je, že v poslednom čase vychádzajú kvantá dobrej muziky a tým druhým, že môj hudobný vkus sa posunul niekam úplne mimo sféru týchto metalových legiend. Fanúšikovia CC sa delia na tých, čo obdivujú tvorbu s Chrisom Barnesom a tých, čo majú radi ich tvorbu po roku '95, no obávam sa, že tento album sklame obe skupiny. Pri nových albumoch hudobných gigantov hrajú veľkú rolu premrštené očakávania a preto prosím berte nasledujúce riadky s potrebnou rezervou.

Album s poradovým číslom 14 žiaľ neprináša nič nové a to som sa fakt snažil hľadať nejaké tie fajn pásaže. Úpenlivé hľadanie malo za následok čoraz väčšie znechutenie po každom počutí. Aj keď som objavil nejaký pekný riff, bol obalený nekonečnou nudnou vatou, poprípade už bol niekoľkokrát v albumoch CC použitý len s miernou obmenou. Na škodu CC sa death metal neustále vyvíja a hudba sa robí neustále rýchlejšie, brutálnejšie a technickejšie. Pre nudu a monotónnosť tu už viac nie je miesto, aspoň u mňa nie. Samozrejme ak máte CANNIBAL radi a sedí vám ich štýl, tak vás album môže svojim spôsobom potešiť. Je to ten istý recept ako minule (aj predminule atď.) a stále je to poctivo zahraný a nazvučený album. Len jednoducho nič prevratné neponúka a stokrát recyklované nápady človeka po čase omrzia. CC stále môžu ťažiť zo svojej pozície medzi death metalovými priekopníkmi, ich sláva by mala stačiť na dobrú predajnosť akéhokoľvek albumu. Z môjho pohľadu by to však chcelo oveľa viac experimentovania, poprípade príliv iných hudbobných myšlienok. Či už zmenou zostavy, alebo inšpiráciou z bočných projektov, v ktorých členovia figurujú. Možnože sa však mýlim a skalným fanúšikom sa album bude páčiť, ťažko sa mi to posudzuje, kedže mne už táto hudba nič nehovorí. Preto si album určite aspoň raz vypočujte a dajte mi potom vedieť, či máte chuť na ďalší posluch, alebo sa doň musíte premáhať, tak ako som sa musel ja.

Ak máte doma komplet diskografiu CANNIBAL CORPSE, tak nový album do zbierky je pre vás dobrá správa. Pre všetkých ostatných je tu len ďalšie priemerné metalové dielo, ktoré nič nové neprináša a veľmi rýchlo omrzí. Legende žiaľ dochádzajú nápady a varí z vody.

6 / 10

Tracklist

1. Only One Will Die
2. Red Before Black
3. Code of the Slashers
4. Shedding My Human Skin
5. Remaimed
6. Firestorm Vengeance
7. Heads Shoveled Off
8. Corpus Delicti
9. Scavenger Consuming Death
10. In the Midst of Ruin
11. Destroyed Without a Trace
12. Hideous Ichor

Zostava

George "Corpsegrinder" Fisher - vokály
Rob Barrett - gitary
Pat O'Brien - gitary
Alex Webster - bassgitara
Paul Mazurkiewicz - bicie

Informácie o albume

Žáner: Death Metal

Dátum vydania: 3.11.2017

Typ: CD

Dĺžka: 46:23

Vydavateľstvo: Metal Blade Records

Webová stránka: http://www.cannibalcorpse.net

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2018-01-19 00:00:00

Prečítané: 1843x

Autor: Michal Kmeť

Michal Kmeť

Názory redakcie

Chýba názor redakcie