CANNIBAL CORPSE - Tomb Of The Mutilated

CANNIBAL CORPSE - Tomb Of The Mutilated

Potom, čo sa CANNIBAL CORPSE na scénu uviedli dielami Eaten Back To Life a Butchered At Birth, nadišiel čas, aby svoj doposiaľ drevný štýl začali jemne obohacovať. Tomb Of The Mutilated je o niečo technickejší a progresívnejší album a zdobí ho aj, na tú dobu, pomerne kvalitná produkcia. Hovorí sa, že druhý a tretí album v poradí je vždy ten najdôležitejší a často bývajú kritikmi najviac prijaté. Osobne za vrchol tejto smečky považujem nasledujúce dva počiny, no už tu sa najlepšie ukazuje charakteristický štýl kapely, ktorý dodnes neopustila.

Zakladajúca osobnosť a dodnes najcharizmatickejší člen Alex Webster dostáva na tomto albume obrovský priestor a jeho basové žblnkanie je naozaj uchu lahodiace. Možno najlepší okamih albumu je práve jeho sólo v úvodnej hitovke Hammer Smashed Face. Často počúvam názor, že tento album je práve o tejto klasickej death metalovej hitovke a teda že ostatok je nudný death metal. Avšak už nasledujúci nádherny song I Cum Blood dokazuje opak. Choré stredné tempo okrášlené klasickými disharmonickými gitarami, no a strhujúci záver s Barnesovým výjazdom do vyššej polohy a gitarové sólo. Ďalšie nádherné zvrátené skladby Addicted To Vaginal Skin, či Post Mortal Ejaculation taktiež bez problémov spoľahlivo fungujú. Sila tohto albumu je v pestrosti jednotlivých prvkov, ktoré každú skladbu dokážu obohatiť a urobiť ju ľahšie počúvateľnou, než tomu bolo pri skladbách na Butchered At Birth. No mierny problém albumu a dôvod, prečo mu nedávam 10 bodov, je jeho druhá polovica. Ak ich počúvam samotné, sú to všetko výborné skladby, ale v celku sa občas človeku zdajú zliate dokopy. Pri dĺžke okolo pol hodiny sa nenazdáte a ste na konci albumu. S vokálom Chrisa Barnesa nemám najmenší problém, naopak si myslím že sa tu nachádza v životnej forme a je plnohodnotným článkom kapely. Pri recenziách CANNIBAL CORPSE je už dosť klišé spomínať obal albumu, ale pozrite sa na to znova, a snáď mi bude odpustené. Podľa mňa dodnes najzaujímavejší CC-booklet.

Ak si dnes spomeniete na CANNIBAL CORPSE, určite si spomeniete aj na ich najklasickejší Tomb Of The Mutilated. Netreba pripomínať že je to výstavný pomník doby a dodnes jeden z najlepších death metalových albumov.

9 / 10

Tracklist

1. Hammer Smashed Face
2. I Cum Blood
3. Addicted To Vaginal Skin
4. Split Wide Open
5. Necropedophile
6. The Cryptic Stench
7. Entrails Ripped From a Virgin`s Cunt
8. Post Mortal Ejaculation
9. Beyond The Cemetery

Zostava

Chris Barnes - vokál
Jack Owen - gitara
Bob Rusay - gitara
Alex Webster - basgitara
Paul Mazurkiewicz - bicie

Informácie o albume

Žáner: Death Metal

Dátum vydania: 22.09.1992

Typ: CD

Dĺžka: 35:11

Vydavateľstvo: Metal Blade Records

Webová stránka: http://www.cannibalcorpse.net

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2009-03-27 18:05:23

Prečítané: 1694x

Autor: Andrej Janoťák

Andrej Janoťák

Názory redakcie

Chýba názor redakcie