CONVERGE - Blood Moon: I

CONVERGE - Blood Moon: I

Hudobná produkcia CONVERGE a CHELSEA WOLFE nemá veľa styčných bodov, v ktorých by sa mohli pretínať. O to väčšiu zvedavosť vo mne vzbudila ich kooperácia a na výsledok som bol mimoriadne zvedavý. Mimochodom máme tu ďalší album, ktorého korene sú spojené s festivalom Roadburn.
Začalo to spoločným turné v roku 2016 a pokračovalo spoločným vystúpením na spomínanom festivale. CONVERGE si pozvali na pomoc okrem Chelsea Wolfe aj Bena Chrisholma a Steve Brodskyho (CAVE IN), aby posunuli svoju tvorbu do trocha iných vôd. Novinka už predstavuje úplne nový materiál, ktorý skladali spoločne. Na albume prepojili tri hudobné svety, ktoré sa navzájom ovplyvňujú. Vytvorili tak úplne nový kontinent, v ktorom si každý našiel svoj priestor.

Hudbu CONVERGE tu reprezentuje chaotický hardcore, ktorý je najvýraznejší v skladbách "Viscera of Men" a "Tongues Playing Dead". Jeho výrazným prvkom je ukričaný vokál Jacoba Bannona, ktorý je nositeľom frustrácie a agresívnych nálad. V ostatných piesňach sa nechala ich hudba ovplyvniť smútkom a melanchóliou temného folku, ktorý je typický pre tvorbu CHELSEA WOLFE. Jej dlhoročný spolupracovník Ben Chrisholme tiež priložil ruku k dielu a ich vplyv je tu viac ako citeľný. Skvelou ukážkou prepojenia týchto svetov je skladba "Blood Moon", kde sa im podarilo skĺbiť obidva prístupy. Ich vokály sa tu skvele dopĺňajú a emóciami sa vôbec nešetrí. Skladba vyvrcholí v momente, keď sa speváci menia na zvery chytené do pasce. Škoda, že podobných momentov nenájdeme na albume viac.Stephen Brodsky prínáša do nahrávky jednak čistý mužský vokál a rockové miestami až grungeové postupy. Napríklad v skladbe "Daimon" to cítiť najvýraznejšie a striedaním spevov s Jacobom vznikol zvláštny hudobný endemit. Na nahrávke je badateľné, ako sa navzájom všetci ovplyvňujú a dopĺňajú. "Lords of Liars" je krásnou ukážkou spolupráce, kde divoké výboje CONVERGE akoby krotila Chelsea, ktorá sa ich snaží stiahnuť do svojich ponurých vôd. Výsledkom je zvláštny „mačkopes“ pripomínajúci americké alternatívne kapely deväťdesiatych rokov. Ďalej už nebudem prezrádzať, aby som vás neobral o prekvapenia, ktoré tu na vás striehnu.      

"Bloodmonn: I" v sebe prepája temný folk, alternatívny rock a dravý hardcore, ktorý vám prinášajú ich výrazní reprezentanti. Je to nevšedná nahrávka, ktorá už podľa názvu sľubuje jej ďalšie pokračovanie.     

9 / 10

Tracklist

01. Blood Moon
02. Viscera of Men
03. Coil
04. Flower Moon
05. Tongues Playing Dead
06. Lord of Liars
07. Failure Forever
08. Scorpion's Sting
09. Daimon
10. Crimson Stone
11. Blood Dawn

Zostava

Jacob Bannon - vokály
Kurt Ballou - gitara
Stephen Brodsky - basa, vokály
Chelsea Wolfe - spev
Ben Chisholm - piano, syntezátor
Nate Newton - basa
Ben Koller - bicie

Informácie o albume

Žáner: Experimental Metal/Rock/Hardcore

Dátum vydania: 19.11.2021

Typ: CD, LP

Dĺžka: 58:42

Vydavateľstvo: Epitaph Records

Webová stránka: http://www.convergecult.com

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2021-12-05 16:04:20

Prečítané: 460x

Autor: Martin Mayer

Martin Mayer

Názory redakcie

Chýba názor redakcie