DARK ANGELS - Symphony of Bridal Veil

Čo nám ponúka česká kapela Dark Angels? Jednoducho povedané, gotický metal ľahko zmiešaný skôr s klasickým „hevíkom“ ako s doomom. Tento štýl je však v súčasnosti veľmi populárny, takže vznikajú kopy klonov, ktoré nie sú ničím výnimočné, treba si teda dávať pozor. Takže hlboký nádych, narýchlo vyčistiť uši, odhodiť predsudky a náznaky halo-efektu a ideme na to...

Nahrávka trvá zhruba 30 minút a už po prvom pozornom posluchu som bol dosť šokovaný rôznorodosťou materiálu. Tu a tam sú skryté v podstate vypilované a kvalitné melodické metalové veci, ktorým už len stačí dorobiť vhodné aranžmá. Zvyšok materiálu je však zväčša kontrastná látka. Len veľmi málo zaujímavé veci, ktoré síce občas majú svoje chvíľky, originalitu ani skladateľské remeslo príliš nepobrali. 
Pekne pripravený booklet mi ponúkol aj možnosť nahliadnuť do textov, z čoho som sa najskôr celkom tešil. Horko som zaplakal :)... zle zvolené slová, chyby v gramatike idú ruka v ruke spolu so zlou anglickou výslovnosťou, takže celá táto zložka pôsobí poriadne amatérsky, prípadne komediálne. Niektoré slovné obraty ma skutočne rozosmiali („Look at there are door.“).

Hudobne však Dark Angels nie sú zlí. Tuctovú štruktúru tu je cítiť všade, ale riffy v podstate nemajú závažnejšiu chybu, sóla sedia do skladieb tiež dobre. Len by bolo vhodné občas prísť aj s nejakým prekvapivým nápadom, niečím, čo by poslucháča chytilo a držalo v napätí. 
Ženský spev Lucie Avramovej je (až na zmienenú horšiu výslovnosť) solídny a nepôsobí rušivo. Tam problém nevidím, hoci všetko sa dá zlepšovať. Lenže akonáhle sa ozve hrubý vokál, je po dobrom dojme. Kombinácia ženský spev a drsný rev (alebo, v našom prípade, pridusený rev) je dosť klišé a ešte keď je aj ten „growling“ zlý... napríklad v „Eleanor“ zo seba vydáva maximum, aby pokazil už aj tak slabú skladbu.

V Dark Angels teda vidím niekoľko pozitívnych stránok, ale aby dosiahli level „dobrá kapela“, treba ešte popracovať. Tri skladby, menovite My Feelings, Last Firing Match (slovo „burning“ by možno bolo lepšie :) ) a s privretím očka aj titulná balada potvrdzujú, že to nie je márne. Budem držať palce, teraz to príliš nevyšlo, ale o nejaký ten rôčik by to mohlo byť lepšie, a to myslím celkom úprimne.

5 / 10

Tracklist

1. Last Firing Match
2. Land Full Of Slaves
3. Symphony Of Bridal Veil
4. Frozen
5. Tale About One Dream
6. My Feelings
7. Eleanor
8. See You In Hell (Bonus)

Zostava

Lucie Avramová - spev, klávesy
Venca Votruba - gitara, vokály
Honza Landkammer - gitary
Standa Bardoun - basgitara
Michal Jelínek - bicie

Informácie o albume

Žáner: Gothic Metal

Dátum vydania: 01.06.2007

Typ:

Dĺžka: 31:28

Vydavateľstvo: vlastný náklad / samovydanie

Webová stránka:

Krajina: Česká republika

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2009-01-14 21:14:56

Prečítané: 1407x

Autor: Matej Makovický

Matej Makovický

Názory redakcie

Chýba názor redakcie