DECREPIT BIRTH - Diminishing Between The Worlds

Talentovaní kalifornskí vyznávači USBDM Decrepit Birth tento rok potešili priaznivcov svojím druhým dlhohrajúcim albumom. Diminishing Between The Worlds je rozhodne posunom v kariére týchto chalanov. Spočiatku sa orientovali na Brutal Death Metal klasického strihu, no nový album okrem brutálnych výplachov v sebe snúbi hromadu technických lahôdok, melódie a progresívne prvky.

Americké spolky sú v death metale a jeho technických fúziách naozaj neprekonateľné a inak tomu nie je ani teraz. Hoci sa možno navonok zdá, že Decrepit Birth neprišli v death metale s ničím novým a cítiť z nich legendy žánru. Kto si však myslí, že DB niekoho vykrádajú, je na omyle. Viacnásobným počúvaním sa o svojskosti tejto bandy presvedčíte a nielen o nej. S ich mladíckym nadšením, nevšedným talentom a tvorivým umom na svojej novinke naozaj excelujú.

The Living Doorway okamžite vypáli šialeným tempom Howardových kopákov a Matt Sotelo nešetrí ekvilibristickými melódiami a sóličkami. Vynikajúci úvod. V podobnom duchu sa vlastne nesú aj ďaľšie skladby, až kým nepríde na rad skvelá inštrumentálna skladba The Enigmatic Form. Strhujúca skladba s nádhernými vstupmi riffov a španielky nesúca sa na brilantných gitarových vyhrávkach. Pre mňa jasné dva vrcholy albumu. Ostatné skladby sú taktiež výborné, premyslené a dotiahnuté, takže si rozhodne máte čo vychutnať. O všetkých kompozíciách na albume možno povedať, že sú postavené na melodických gitarových linkách a ťahané perfektnými priestorovými bicími. Dostatočne zaujímavý recept, no osobne mi pri takejto kapele chýbajú ničivejšie riffy. Na tejto nahrávke pôsobia na pár výnimiek menej záživne, čo mierne uberá na agresivite a hutnosti nahrávky. Rozhodne by tu prospel kvalitný gitarista, sekundant. (Dan Eggers, súčasný gitarista, sa na tejto doske ešte nepodieľal) K mínusom by som priradil aj nie príliš presvedčivý vokál. Hlas Billa Robinsona pôsobí veľakrát monotónne a rozhodne kapele nič nepridáva. Osobne tieto veci vidím ako odstrániteľné. Rezonovať vo vás bude aj tak hlavne dych vyrážajúci inštrumentálny výkon predáka Matta Sotela, ktorý nahral aj basové party. Klobúk dole. Nesmiem zabudnúť ani na naozaj vkusný booklet a zubaté logo kapely.

DB patria medzi najväčšie prekvapenia tohtoročnej deathmetalovej úrody. Už brutálnejší predchodca, ... And Time Begins bol solídny zásah, no chalanom veľmi svedčí aj progresívnejšia tvár. Na plný kotol budú musieť ešte chlapci vyzrieť, no od tohto albumu už naozaj nie je ďaleko k dokonalosti.

8,5 / 10

Tracklist

01. The Living Doorway
02. Reflection Of Emotions
03. Diminishing Between The Worlds
04. Dimensions Intertwine
05. The Enigmatic Form
06. A Gathering Of Imaginations
07. Through Alchemy Bound Eternal
08. ... And Time Begins
09. Await The Unending
10. The Essence Of Creation
11. The Morpheus Oracle(Outro)

Zostava

Bill Robinson - vokál
Matt Sotelo - gitara,bassgitara,vokál
KC Howard - bicie

Informácie o albume

Žáner: Technical/Brutal Death Metal

Dátum vydania: 29.01.2008

Typ:

Dĺžka: 44:44

Vydavateľstvo: Unique Leader Records

Webová stránka:

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2008-02-07 14:09:05

Prečítané: 1270x

Autor: Andrej Janoťák

Andrej Janoťák

Názory redakcie

Chýba názor redakcie