DYING FETUS - Wrong One To Fuck With

DYING FETUS - Wrong One To Fuck With

Tento rok je pre poslucháčov death metalu mimoriadne úrodný a dôkazom je aj ďalší dlhotrvajúci album od amerických velikánov DYING FETUS. Svojich fanúšikov nechali na nové CD od posledného albumu “Reign Supreme” čakať dlhých 5 rokov, ak nerátame jednoskladbový singel “Induce Terror” z roku 2016. Ich vznik sa datuje okolo roku 1993 a na konte majú už ôsmy dlhotrvajúci album a nespočetne veľa koncertov, takže dúfam, že už sú všetkým dostatočne známi. Ich svojský štýl je nezamenitelný a poznajú ho určite všetci fanúšikovia smrtiaceho kovu.

DYING FETUS časom zrejú ako víno a našťastie sa už sa vykašľali na grindové exhibicionizmy typu “Dead Whores Love To Fuck”. Všetky skladby majú poctivú metráž a sú nabité poctivými riffmi á la DYING FETUS, takže čakajte pomalé ale zároveň nosné pasáže striedajúce sa s arpeggio šialenosťami, presne tak, ako to vedia namixovať len oni. Kompozične pokračujú v stopách minulého “Reign Supreme” a teda nie je lahké odsledovať všetky pasáže a pochopiť, čo sa deje. Ja počúvam album už druhý mesiac a stále v skladbách nachádzam nové prvky, ktoré som si predtým nevšimol. Základná štruktúra riffov a zvuk gitár však ostávajú stále také isté, takže rukopis sa nestratil, ale určite pribudla brutalita. Tomu napovedá aj samotný názov albumu, no skúste sa pozrieť aj na necenzurovanú verziu klipu k skladbe “Die With Integrity”. Ku smrtiacim riffom táto banda pridala aj pomalšie intrá, či krátke sóla pomedzi na oživenie. Čo sa spevu týka, tak klasicky sa striedajú John Gallagher a Sean Beasley, tak ako je u kapely zvykom.    

Album ponúka bez sekundy 54 minút solídneho death metalu, tak ako sme u DYING FETUS zvyknutí a metaloví nadšenci si určite prídu na svoje. No ja musím priznať aj určité sklamanie, ani po dlhšom čase a desiatkach vypočutí neviem nájsť niečo, čím by bol tento album naozaj výnimočný. Možno je to vysokými nárokmi na kapelu samotnú, alebo prílišným nadšením z nového albumu po toľkých rokoch. Každopádne sa jedná o jeden z top albumov tohto roku a odporúčam ho všetkým.

8 / 10

Tracklist

1. Fixated on Devastation
2. Panic Amongst the Herd
3. Die with Integrity
4. Reveling in the Abyss
5. Seething with Disdain
6. Ideological Subjugation
7. Weaken the Structure
8. Fallacy
9. Unmitigated Detestation
10. Wrong One to Fuck With

Zostava

John Gallagher - Gitary, Vokál
Sean Beasley - Basa, Vokál
Trey Williams - Bicie

Informácie o albume

Žáner: Brutal Death Metal

Dátum vydania: 23.6.2017

Typ: CD

Dĺžka: 53:59

Vydavateľstvo: Relapse Records

Webová stránka: https://dyingfetus.bandcamp.com/

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-09-10 00:00:00

Prečítané: 1557x

Autor: Michal Kmeť

Michal Kmeť

Názory redakcie

Chýba názor redakcie