EMMA RUTH RUNDLE & THOU - May Our Chambers Be Full

EMMA RUTH RUNDLE & THOU - May Our Chambers Be Full

Táto nevšedná spolupráca sa zrodila niekedy v roku 2018 a vyústila v spoločné americké turné. To prebehlo na jar budúceho roku a jeho vrcholom bol spoločný set na festivale Roadburn. Na úvod by som stručne predstavil aktérov tejto kolaborácie:
THOU sa pohybujú v kalných vodách sludge/doom metalu 15 rokov. V ich diskografii sa nachádza množstvo EP, split albumov a rôznych kolaborácií. Za posledné dva roky vydali hneď niekoľko nahrávok, na ktorých vzdali hold kapelám ako SOUNDGARDEN či NIRVANA. EMMA RUTH RUNDLE je americká speváčka, ktorá pôsobila v mnohých formáciách ako The NOCTURNES, MARRIAGES či RED SPARROWS. Jej hlas má krásne sfarbenie, znie veľmi emotívne a vie s ním umne narábať. Aktuálne má svoju vlastnú kapelu a minulý rok vydala silný album "On Dark Horses". Je plný snových melódií, rockových piesní ale aj množstva smútku a depresií. Jej hudba je založená na jednoduchých akordoch, ktoré sú umne aranžované a doplnené o ostatné nástroje.

Spojením týchto dvoch hudobných svetov vznikla nezvyčajná zmes slugde metalu a alternatívneho rocku. Temnotou obťažkaná hudba sa vyznačuje zvláštnym kontrastom medzi snovým ženským vokálom, agresívnym mužským spevom a v bahne sa brodiacou hudbou THOU. Najzaujímavejšie sú momenty, keď sa oba vokály spoja. Výsledkom sú výrazné pocity frustrácie, v ktorej sa miesi agresia, zúfalstvo a smútok. Občas sa vokálne zapojí aj gitaristka KC Stafford, ktorá dáva skladbám obzvlášť divný nádych. Napriek tomu, že v tejto hudbe nájdeme isté podobnosti so slávnejšími kolegami, výsledok je originálny. Hneď v úvodnej skladbe "Killing Floor" akoby driemal duch TYPE O NEGATIVE. Nájdeme tu ale aj pozostatky grunge éry či podivných alternatívnych kapiel. Tieto prvky sa striedajú prípadne miešajú s drsnou a temnou hudbou THOU, čo vo výsledku tvorí unikátny hudobný koktejl. Je to dosť špecifická hudba, ktorá asi neosloví bežného poslucháča. To však nie je jej účelom. Je skôr určená dobrodruhom pátrajúcim po nových výrazových formách a silných emotívnych výpovediach. Texty piesní sú elégiami utrápenej duše, ktorá putuje bezútešným a šedým svetom.

"May Our Chambers Be Full" zosobňuje slobodného ducha týchto umelcov, ktorý sa nebojí tvoriť hudbu prekračujúcu žánrové mantinely.

8,5 / 10

Tracklist

1. Killing Floor
2. Monolith
3. Out of Existence
4. Ancestral Recall
5. Magickal Cost
6. Into Being
7. The Valley

Zostava

Emma Ruth Rundle - spev
Bryan Funck - spev
Matthew Thudium - gitara
Andy Gibbs - gitara
KC Stafford - gitara, spev
Mitch Wells - basa
Tyler Coburn - bicie

Informácie o albume

Žáner: Sludge Metal / Alternative Rock

Dátum vydania: 30.10.2020

Typ: CD, LP

Dĺžka: 35:49

Vydavateľstvo: Sacred Bones Records

Webová stránka: http://www.emmaruthrundle.com

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2020-11-26 07:52:07

Prečítané: 435x

Autor: Martin Mayer

Martin Mayer

Názory redakcie

Chýba názor redakcie