EVILE - Infected Nations

Sacrifice, Megadeth, Kreator, Municipal Waste, Tenet... všetky tieto kapely vydali vynikajúce thrashové albumy. Niečo podobné som čakal po vydarenom debute aj od Evile. Nebolo to síce nič nové pod slnkom, ale išlo o muziku hranú s kusom srdca a profesionálne, čo je koľkokrát dôležitejšie. No a teraz tu máme novinku „Infected Nations“.

Rozjazd v podobe titulnej skladby nie je najhorší. Je však počuť určitú zmenu – spomalilo sa tempo, Matt Drake prestal zúrivo cediť slová a snaží sa trochu spievať, čo neznie ani zďaleka tak dobre, a už vôbec nie pestro... a hlavne, pripomína to až príliš Toma Arayu. Našťastie je skladba poháňaná striedaním rýchlych a stredne rýchlych pasáží s chytľavým refrénom. Odporúčam vám, stlačte REPEAT. Toto je to najlepšie, čo budete na „Infected Nations“ počuť. Zniesť znesiem ešte „Nosophoros“, ktorá je podobná, ale stále ešte ako-tak funguje.

A zvyšok? „Now Demolition“ je v strednom tempe, trochu nudná, okrem sóla málo zaujímavá a nie príliš chytľavá. To isté platí o „Genocide“. Aj o „Time No More“. Aj o „Metamorphosis“, ktorá je ešte aj príliš dlhá. Aj o inštrumentálke „Hundred Wrathful Deities“, ktorá je dlhá až príšerne. Celé mi to pripomína posledný album Metallicy, z ktorého si zrejme Evile brali príklad. Málo nápadov na príliš veľkej ploche, vďaka čomu vás napadne dostatok iných albumov, ktoré by ste si pustili omnoho radšej. Počúvateľné sú ešte „Plague to End All Plagues“, ktorá je aspoň trošku hitová a „Devoid of Thought“, ktorá je aspoň trošku rýchla, hoci by mohla mať podtitul „Ten riff som už niekde počul“. Takže chladná matematika – album má 59 minút, z toho 22 sa dá počúvať... to nie je vizitka dobrého albumu.

Ak by sme chceli niekde hľadať určitú progresivitu, tak zistíme, že tu vlastne nikde nie je nič nové a nič zaujímavé. Dlhé skladby, aj malé variácie tempa použité správne, aj dlhé inštrumentálky, čo zneli dobre. Okrem toho, album vyznieva chladne, bez akejkoľvek energie, ktorá toho zvyčajne zachráni veľa.

Pozitívami sú ešte celkom slušné gitarové sóla a slušná produkcia, čo ale zďaleka nestačí na to, aby bol tento album prinajlepšom priemerný. A keďže pochádza od Evile, ktorí už ukázali, že majú na prvú ligu, tak to hodnotenie ešte trošku znížim. Počul som to trikrát a viac skutočne nemusím. Unavený album od unavenej kapely, ktorá ešte nemá právo byť unavená. Sklamanie roka.

4,5 / 10

Tracklist

1. Infected Nation
2. Now Demolition
3. Nosophoros
4. Genocide
5. Plague To End All Plagues
6. Devoid Of Thought
7. Time No More
8. Metamorphosis
9. Hundred Wrathful Deities

Zostava

Matt Drake - vokály, gitara
Ol Drake - gitara
Mike Alexander - basa
Ben Carter - bicie

Informácie o albume

Žáner: Thrash Metal

Dátum vydania: 21.09.2009

Typ:

Dĺžka: 59:23

Vydavateľstvo: Earache Records

Webová stránka:

Krajina: Veľká Británia

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2009-10-09 21:32:09

Prečítané: 1323x

Autor: Matej Makovický

Matej Makovický

Názory redakcie

Chýba názor redakcie