GOATMOON - Stella Polaris

GOATMOON - Stella Polaris

Zhruba po třech letech jsme se konečně dočkali díla tohoto poněkud názorově kontroverzního, ale velice zajímavého projektu. GOATMOON stojí za pozornost pro svůj black metal s pagan/folkovými prvky vysoké kvality.   

Nové album "Stella Polaris" se tolik hudebně nenese v duchu jejího předchůdce "Voitto Tai Valhalla" a to zejména kvůli minimalističtějšímu zapojení folkových nástrojů. V tomto díle se spíše dočkáme říznějšího pojetí jejich celkové tvorby. Říznějšího zejména ve svižných kytarových riffech a ráznějších bicích, což na téhle nahrávce hraje prim. Celkový dojem poté dotváří již zmiňované folkové prvky a celková melodika. 
Teď bych se rád zmínil přímo o některých skladbách, a to zejména o stejnojmenné skladbě "Stella Polaris", která je z mého hlediska skvělým otvírákem pro celé album a je zajímavá svým heavy metalovým sólem. Následující skladba "Rock The Nations" je typickým počinem snoubení metalové muziky a folku, z téhle skladby sálá zanícenost interpreta a to v dobrém slova smyslu. Naposledy bych chtěl vyzdvihnout poslední skladbu celého alba "P.A.I.L.", která je naprostým unikátem celé desky a tvorby GOATMOON... pomalá, procítěná, líbivá. To jsou slova asi nejlépe vystihující tenhle song.  

Album "Stella Polaris" je důstojným pokračováním tvorby tohoto projektu. Technicky je znát značný pokrok a musím pochválit interpretův smysl pro hudební otevřenost.  

Za mě jednoznačně palec nahoru!  

9 / 10

Tracklist

1. Intro
2. Stella Polaris
3. Rock The Nations
4. Wolf Night
5. Sonderkommando Nord
6. Warrior
7. Conqueror
8. Overlord
9. P.A.I.L.

Zostava

BlackGoat Gravedesecrator - Vše

Informácie o albume

Žáner: Folk/Black Metal

Dátum vydania: 24. 2. 2017

Typ: LP, CD

Dĺžka: 33:31

Vydavateľstvo: Werewolf Records

Webová stránka: https://www.facebook.com/goatmoon.official

Krajina: Finsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-02-27 16:00:15

Prečítané: 1588x

Autor: Math de Groot

Math de Groot

Názory redakcie

Chýba názor redakcie