GOJIRA - The Way Of All Flesh

GOJIRA - The Way Of All Flesh

The Way Of All Flesh je novinkou z radov progresívnych Francúzov Gojira. Moja náklonnosť k tejto parte nie je žiadnym tajomstvom, a tak je mi veľkým potešením pridať ďalšiu recenziu, tentokrát ich najnovšieho počinu.

The Way Of All Flesh je v poradí štvrtým radovým albumom. Má však starý známy problém, je nasledovníkom Opus Magnum, From Mars To Sirius. Tri roky starý bezchybný predchodca teda ostáva neprekonaný. Gojira trošku upustila z hobľovačiek, v niektorých momentoch ponúka viac melodickejších liniek a znie o niečo modernejšie a lahodnejšie. No to sú vlastne len malé kozmetické zmeny.No to čo je však podstatné, je menší počet silných a výpovedných skladieb. Naposledy som snáď mohol označiť každú, tentokrát už nie.

Počnúc úvodným, zľahka melódiou nasiaknutým Oroborus, cez elektronikou vyšperkovanú A Sight To Behold, drtičku Adoration For None, či ďalšími, z radu gradujúcich dlhších kompozícii, Art Of Dying a The Way Of All Flesh,to všetko sú výborné, premyslené skladby ktoré účinkujú. Ani zvyšok albumu vôbec nie je slabý. Avšak, chýba viac vnútorného napätia, rozmeru.Taktiež chýba viacej životaschopnejšieho, čo by okrem skvelého posluchu a pocitu z viac než čestného udržania laťky z predošlého albumu, ostalo aj pri ďalších stretnutiach. Toto však asi nebude problém poslucháča, ktorý sa s Gojirou stretáva poprvýkrát. Bonbónikom pre mňa osobne je singlovka Vacuity, ktorá by mala určite zaujať miesto v zlatom fonde kapely. Naopak za slabší moment považujem Wolf Down The Earth.

Napriek výhradám sa však rozhodne opäť jedná o výborný album v zbierke Gojira, ktorý bude pre konkurenciu tŕňom v oku. Kapela bez problémov potvrdzuje, že ešte neopustila svoje vrcholné štádium. Mám silný tušák, že tento rok sa už zrejme ničoho lepšieho nedočkáme. Zrážam iba bod.

8,5 / 10

Tracklist

01. Oroborus
02. Toxic Garbage Island
03. A Sight To Behold
04. Yama's Messengers
05. The Silver Cord
06. Adoration For None
07. All The Tears
08. The Art Of Dying
09. Esoteric Surgery
10. Vacuity
11. Wolf Down The Earth
12. The Way Of All Flesh

Zostava

Joe Duplantier - gitara, vokály
Christian Andreu - gitara
Jean-Michel Labadie - basgitara
Mario Duplantier - bicie

Informácie o albume

Žáner: Progressive Death/Thrash Metal

Dátum vydania: 13.10.2008

Typ: CD

Dĺžka: 75:07

Vydavateľstvo: Listenable Records

Webová stránka: http://www.gojira-music.com

Krajina: Francúzsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2008-11-11 14:56:21

Prečítané: 1403x

Autor: Andrej Janoťák

Andrej Janoťák

Názory redakcie

Chýba názor redakcie