MALEVOLENT CREATION - Invidious Dominion

Starí dobrí Malevolent Creation opäť dvihli hlavy a po jedenásty krát vpálili do štúdia. Počas dvadsiatich troch rokov svojej kariéry už nahrali nejeden parádny nosný riff a svoju priamočiaru hobľovačku hrali s naozajstnou vášňou a zápalom pre vec. To isté je cítiť aj z aktuálneho kotúčika Invidious Dominion. Pôvodný basák Jason Blachowicz je opäť v kapele, na biciu stoličku si po odchode Davea Culrossa sadol Gus Rios. Partii okolo riffmajstra Phila Fascianu tak nič nebránilo v tom, aby opäť rozradostili dav, ktorý sa rád zúčastňuje pravej floridskej death metalovej hostiny.

Malevolent Creation opäť stavili na jednoduchý recept, na ktorý už nejaký ten rôčik majú patent. Žiadne "hrajkanie sa", žiadne sofistikované kompozície, iba nekompromisná rezačka od začiatku až dokonca. A to samozrejme s patričnou charizmou a dôsledným inštrumentálnym prevedením. Do kolonky mínusov však treba zapísať značnú monotónnosť materiálu. Páni na celej ploche nahrávky predviedli pomerne málo zaujímavých zvratov a momentov, ktoré by nútili zbystriť pozornosť. Žiadalo by sa tú brutálnu jazdu v rýchlom tempe niečím obohatiť, no aj napriek tomu nahraný materiál pôsobí veľmi presvedčivo. Jednoducho to funguje, za čo môžu aj dobre dávkované gitarové sóla a vokál Bretta Hofmanna, ktorý je poznávacím znamením tejto kapely. Škoda len, že absentujú výnimočnejšie skladby, akými svojho času boli Multiple Stab Wounds, Blood Brothers, Eve Of The Apocalypse alebo Injected Sufferage. Určite si však budete spokojne pokyvovať hlavou pri výborných nájazdoch typu United Hate, Slaughterhouse, Corruptor a Invidious Dominion.

Skalní priaznivci kapely si jednoznačne prídu na svoje. Invidious Dominion je albumom bez akýchkoľvek kalkulácii. Malevolent Creation si užívajú každú notu ich nekompromisnej nakladačky, tá pravá úprimnosť tam zostala a to je výborné. Kvalitná deathmetalová práca a príjemné prevetranie mozgu. V súčasnej dobe už od týchto harcovníkov nemôžeme čakať viacej.

7 / 10

Tracklist

01. United Hate
02. Conflict Finalized
03. Slaughterhouse
04. Compulsive Face Breaker
05. Lead Spitter
06. Target Rich Envrionment
07. Antagonized
08. Born Again Hard
09. Corruptor
10. Invidious Dominion

Zostava

Brett Hoffmann - vokál
Phil Fasciana - gitara
Gio Geraca - gitara
Jason Blachowicz - basa
Gus Rios - bicie

Informácie o albume

Žáner: Death Metal

Dátum vydania: 24.08.2010

Typ:

Dĺžka:

Vydavateľstvo: Nuclear Blast Records

Webová stránka:

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2010-10-28 18:59:04

Prečítané: 865x

Autor: Andrej Janoťák

Andrej Janoťák

Názory redakcie

Chýba názor redakcie