MANOWAR - Hell on Earth Part I

5 rokov. 14 krajín. Viac ako 70 miest. Najšialenejší chlapci, najhorúcejšie ženy. 4 harleye a 4 bojovníci. A tými bojovníkmi sú Eric Adams, Joey DeMaio, Karl Logan a Scott Columbus. Tak sa prezentuje na svojom DVD americká heavymetalová legenda Manowar. DVDčko zachytáva asi najdlhšie turné v ich histórii: neskutočné, masívne 5 ročné vrátane festivalov - Hell On Wheels, mimochodom prvé turné po Južnej Amerike, ktorá je metalu veľmi oddaná. Nie nadarmo sa videonahrávky metalových kapiel veľmi, veľmi často natáčajú v Brazílii. Horúca južanská krv a temperament predkov z Južnej Európy? Snáď :) A nielen to..ale po poriadku.

Manowar nezostávajú nič dlžní svojmu image.. Čo vystihuje Manowar? Pravý heavy metal, pivo, motorky a ženské. Presne o tomto toto DVD je a všetkého si užijete do sýtosti, pravdaže na obrazovke vášho telkáča. Alebo monitoru. Z Hell On Earth by si mali brať príklad všetky kapely, ktoré na nahrávku tresnú len záznam jedného koncertu a nič viac.. u veľmi veľa kapiel je to absencia bonusov, žiadny pohľad do zákulisia, ako kapela žije a niečo, čo by vám povedalo viac o ich členoch. Také veci ako kapelu v civile, bez čiernej kože, Joeyho úsmev, Erica na zemi pravdepodobne v momentálnej alkoholickej indispozícii, alebo Karla pilníkovať si nechty nevidíme každý deň. Dá sa veľa vypozorovať aj z reakcií hudobníkov na rôzne situácie a aj to nám hovorí, akí vlastne v skutočnosti sú. Verím, že každého, kto miluje Manowar, to zaujíma. Preto je nahrávka nielen cenným hudobným dokumentom, ale čosi oveľa, oveľa viac. A to nevravím o tom, že sa pri DVD častokrát zasmejete (pokiaľ budete rozumieť..), podarené sú aj niektoré hlášky najväčšieho vtipkára kapely, Erica, napríklad aj narážky na Joeyho záľubu v ženách. O Joeym sa nenadarmo vraví, že je až príliš posadnutý sexom - aj to sa dá z DVD vypozorovať a na rozdiel od ostatných členov kapely to pôsobí veľmi dôveryhodne. Aj keď je tvrdenie na obale DVD, že uvidíme viac sexu, než väčšina ľudí bude vôbec snívať (more sex than most people will ever dream of)..hm, toto tvrdenie je veľmi prehnané. Nadržancov sklamem, sú tam dve scénky, kde si holé ženské potancujú, trocha sa spolu -akože- pohrajú, a to je všetko. Kto si myslí, že akože si kúpi Manowar a bude mať nejaké porno či čo, má smolu. Dostane fakt Manowar a true metal.

Každé mesto, v ktorom Manowar koncertovali, nám najprv predstavia a nasleduje krátky záznam, alebo kompletná pesnička. Nechýba chľastanie počas a aj po koncerte, Joeyho bozkávanie sa s fanynkami na scéne a párkrát ani chvíľkové obšťastenie divákov striptérkami (napr. na Silvestra 1996 v Clevelande). Proste ao kapela sama hovorí, ich turné je jedna veľká divokám párty. Nájdeme tu aj 3 kompletné videoklipy (Courage, Return of Warlord, Hail And Kill), záznamy z troch veľkých festivalov, príchod Karla Logana a návrat Scotta Columbusa do Manowar, dokument, ako sa Return of The Warlord nahrával a mnoho iných vecí. Bonusový materiál obsahuje 3 akési podkapitoly a to je záznam z festivalu v Nemecku, nahrávanie pesničky King a narodeninová párty Hinricha Sturkena, výkonného riaditeľa nahrávacej spoločnosti. 

Na DVD mi dosť vadí jedna vec a tou je absencia titulkov (akýchkoľvek..) Mnoho fans Manowar po anglicky vie a kapele sa dá celkom v pohode rozumieť, ale môže to byť pre mnoho ľudí problém, a tým pádom budú veľmi ochudobnení. Aspoň tie anglické mohli byť, lepšie tomu človek porozumie, keď aj zároveň číta. Toto DVD je skôr totiž dokument.

8 / 10

Tracklist

21 kapitol

Zostava

Eric Adams - spev
Karl Logan - gitary
Joey DeMaio - basa
Scott Columbus - bicie

Informácie o albume

Žáner: Heavy Metal

Dátum vydania: 19.11.2001

Typ:

Dĺžka: cca. 120 m

Vydavateľstvo: Nuclear Blast

Webová stránka:

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2004-10-23 23:19:46

Prečítané: 1688x

Autor: Adela Melová

Adela Melová

Názory redakcie

Chýba názor redakcie